Książek nigdy za wiele! Cudowny świat

Książek nigdy za wiele! Cudowny świat

lipiec 25, 2020 | Opublikowano przez 7 komentarzy

 

Dzisiejszy post książkowy, to totalne mistrzostwo, bo są w nim trzy świetne książki od Wydawnictwa Tekturka. Dwa bestsellery, ale każda z niesamowitą historią, ilustracjami i morałem. Te książki, powinny się znaleźć w rękach każdego dziecka!

 

Podwodny Świat. Opowieść o Jacques’u Cousteau <tu klik>

 

Książka ta opowiada o Jacques Cousteau, który był oceanografem. Na początku poznajemy go jako ciekawego świata chłopca, który interesował się  woda, projektowaniem, filmem a także fizyką. Z wielką ciekawością czyta się jego historię, i to jak dążył do tego by poznawać podwodny świat. Tak bardzo tego pragną, że stworzył butlę z tlenem.

Bardzo fajnym zaskoczeniem jest również dodatkowo rozkładana strona w środku. Poza tym jest to historia z przesłaniem, bo dla Cousteau ważny był morski świat i dbanie o niego.

To przepiękna książka, z nie wielką ilością tekstu na stronach dzięki czemu można już śmiało czytać ją czterolatkom, i pięknymi ilustracjami. Po przeczytaniu jej wcale się nie dziwię, że to bestseller!

 

Dziecko Gruffalo <tu klik>

Gruffalo ma córkę, którą przestrzega przed samotnymi spacerami po lesie, bo przecież mogła by spotkać ogromną złą Mychę. Niestety córka nie posłuchała się Taty, i kiedy ten zasną poszła na spacer. Tak naprawdę chciała sprawdzić czy to co opowiadał jej Gruffalo o Złej Mysze jest prawdą.

Za każdym razem napotykała na swojej drodze coś, co mogło nią być, ale okazywało się że jednak to nie Ona. Ale na samym końcu spotka myszkę, która nie wydaje się taka straszna. Nie mniej jednak mysz wykazuje się wielkim sprytem i córka ucieka do taty.

To idealna książka dla młodszych dzieci, pisana wierszem, szybko wpada w ucho, poza tym my rodzice możemy dzięki niej pokazać dzieciom, że warto nas słuchać.

 

Miejsce na miotle <tu klik>

Na miotle leci Czarownica, która co chwilę coś gubi, przez co musi się zatrzymywać aby odnaleźć swoje zguby. Za każdym razem, ktoś jej pomaga odnaleźć zgubioną rzeczy i odlatuje z nią dalej. Aż w końcu miotła nie wytrzymuje i pęka. Czarownica wpada w niezłe tarapaty, ale na szczęście ma wspaniałych przyjaciół, którzy jej nie opuszczają w potrzebie. Tekst jest napisany bardzo melodyjnie, co zawsze podoba się dzieciom.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *