Książek nigdy za wiele! Cztery niezwykłe książki z mądrym przekazem!

Książek nigdy za wiele! Cztery niezwykłe książki z mądrym przekazem!

grudzień 29, 2018 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Dzisiejszy wpis pokaże Wam cztery książki z mądrym przekazem dla dzieci. Poza treściami, o których będzie za chwile książki te mają niewątpliwe piękną oprawę graficzną! Wszystkie te książki, naszym zdaniem idealne są dla dzieci od 6 roku życia.

Dom na górze <tu klik> Yasmeen znajduje w dżungli niedźwiadka, ale wie że mieszkańcy jej miasteczka się go przestraszą. Niedługo później zaczynają oni budowę płotu, który ma ich za zadanie odgrodzić od wszystkiego co jest im nieznane. Yasmeen i Gwiazdek, bo takie imię dostał niedźwiadek muszą wiec znaleźć nowe miejsce do życia. Ale czy ktoś zdecyduję się przygarnąć dziewczynkę z misiem? Jest to liryczna bajka, pokazująca dzieciom, że warto mieć otwarte serce.

 

 

Druga książka to „Moja wspaniała przyjaciółka” <tu klik> opowiada ona historię Luli i Lenki, które są najlepszymi przyjaciółkami, choć każda z nich jest inna. Bo Lula uwielbia koty, a Lenka za to kocha psy. Lenka uwielbia rysować, a Lula woli rozmawiać. Przychodzi jednak taki Dzień, w Którym Wszystko się Psuje. Nagle dziewczynki przestają być przyjaciółkami. Dlaczego tak się stało i czy tak będzie już zawsze? Odpowiedź znajdziemy w tej historii o dziewczęcej przyjaźni, i o tym, jakie to piękne, gdy przyjaciele się różnią.

 

 

Trzecia książka nosi tytuł ” Zaginiona księgarnia” <tu klik> Milly kocha czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka, czyli pani Minty, wie o książkach dosłownie wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Nikt nie wie, co się stało z panią Minty i jaki los czeka księgarnię, które stworzyła. Zaginiona księgarnia to ciepła historia mówiąca o ważnej roli, jaką pełnią książki w naszym życiu.

 

 

Czwarta i ostatnia już w tym wpisie książka to ” Wielki Dzień Małej Króliczki” <tu klik> Mała Króliczka nie ma się z kim bawić, więc jej dziadek, Wielki Królik, proponuje wnuczce, żeby pomogła mu załatwić kilka spraw.Razem wędrują więc przez las i łąkę, odwiedzając przy okazji sąsiadów w potrzebie. Dzięki czemu  Mała Króliczka odkrywa, że nawet najdrobniejsze gesty dobroci mogą zrobić wielką różnicę.Wielki dzień Małej Króliczki to wzruszająca opowieść o przyjaźni i bezinteresownym wspieraniu się, i do tego te urocze ilustracje sprawiają, że nie chce się wypuszczać tej książki z rąk.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *