Książek nigdy za wiele! Cztery świetne komiksy dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Cztery świetne komiksy dla dzieci

sierpień 15, 2019 | Opublikowano przez 7 komentarzy

 

Komiksy, w naszym domu pojawiły się gównie przez Tatinka, to on zawsze mówił, że bardzo lubił je czytać. Dlatego też od jakiegoś czasu, komiksy pojawiają się w naszym domu. Na początku Noam nie specjalnie był nimi zainteresowany, ale to zaczyna się już zmieniać. Może to kwestia wieku, bo przecież chłopak robi się coraz starszy. A może to kwestia tego, że trafiamy na coraz fajniejsze komiksy. Dziś pokażemy Wam, więc cztery komiksy, które są po prostu świetne!

 

Krasnolud Nap. Diamenty są bezpieczne <tu klik>

To już drugi tom przygód Krasnoluda Napa, który czyta się świetnie. Historia jest bardzo dynamiczna, z dawką humoru, dzięki czemu bardzo fajnie wciąga. Nap w końcu wywiązuje się ze swojej służby u króla krasnoludów, a była to roczna służba. Więc grzecznie wywiązuje się z każdego swojego zadania. Księżniczka Klara i Roderick, postanawiają odwiedzić krasnoluda, w Smoczej Krainie. Na miejscu dowiadują się, że Nap został oskarżony o włamanie do królewskiego skarbca, ale tym razem Nap nie szuka kłopotów. Będzie musiał znaleźć więc prawdziwego sprawcę, i uwolnić swoich przyjaciół.

 

Smerfolimpiada <tu klik>

Komiksy ze Smerfami trafiły do naszej biblioteczki, głównie dlatego, bo to bajka mojego dzieciństwa i chciałam by moje dzieci też ją w jakiś sposób poznały. Jak wiecie tylko Osiłek uprawia sport w wiosce Smerfów, przez co nie może więc z nikim rywalizować w jakimkolwiek sporcie. Dlatego razem z Papą Smerfem postanawiają to zmienić i organizują Smerfolimpiadę! W tym komiksie Smerfy również przekonają się jak niebezpieczne mogą być wielkanocne jajka i dlaczego nie należy się bawić w nieznanych miejscach.

 

Smerfiki <tu klik>

W Smerfowym miasteczku ma się odbyć koncert, więc orkiestra ćwiczy tak uparcie, że od hałasu tłucze się klepsydra Papy Smerfa. I to jego jedyna klepsydra, przez co wysyła on  Złośnika, Nata i Gapika do zamku Ojca Czasu po nową klepsydrę. I tak oto zaczną się kłopoty trzech smerfów, których później wszyscy będą nazywać „Smerfikami”. Poza przyniesieniem klepsydry dla Papy Smerfa, postanowią też pomóc cierpiącej na samotność Smerfetce, przez co będą mieli nie małe kłopoty. A na koniec przeczytamy o Smerf Robocie, bo tak naprawdę w tym komiksie czekają nas 3 różne historie.

 

Niezła draka, Drapak! Inwazja łowcy z ciał niebieskich <tu klik>

To już trzecia część tego komiksu, i szczerze bardzo żałujemy, że wcześniejszych nie mieliśmy w swoich rękach, bo bardzo nam się on spodobał. Po pierwsze ma świetne ilustracje, a po drugie za historię jaką opowiada. Drapak, to Kornel, który ratuje swoje miasto przed złem. Jest on superbohaterem! Kornel jako Drapak podczas randki widzi spadającą gwiazdę i wypowiada na głos życzenie. A jak się pewnie domyślacie to niesie za sobą pewne zdarzenia, dzięki którym spojrzy on zupełnie inaczej na swoje superbohaterskie obowiązki.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *