Książek nigdy za wiele! Czytanki dla malucha

Książek nigdy za wiele! Czytanki dla malucha

październik 6, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Ostatnio pokazuję Wam dużo książeczek dla najmłodszych, ale wybór jest tak fajny, że nie umiem przejść obok nich obojętnie mimo, że moje dzieci małe już nie są. Często pytacie jak zarazić dziecko miłością do książek, na początek najlepszy i najprostszy sposób, to książki z ulubionymi bohaterami bajek.

Wszystkie książeczki z dzisiejszego wpisu są właśnie z nimi, dodatkowo wydane są w sztywnej oprawie i niedużym formacie, dzięki czemu dziecku jest wygodnie je trzymać, i trudniej zniszczyć.

 

Tomek i Przyjeciele. 100 pierwszych słow – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Wspólnie z Tomkiem i jego przyjaciółmi, dziecko może poznać 100 pierwszych słów. Każdemu bohaterowi są poświęcone dwie strony, gdzie przeczytamy, dwa/trzy zdania tekstu, a następnie poznamy słowa związane z ich tematem.

 

 

Czytanka dla malucha – Kotociaki <tuta>

Tak jak pozostałe książeczki, jest ona w małym formacie, z zaokrąglonymi rogami, i w twardej oprawie. Kotociaki przyjechali z wizytą do dziadka, który mieszka w latarni morskiej, który zabiera ich na pierwszą lekcje nurkowania. Kiedy Budynia ugryzł krab w ogonek, stracił on chęć do nurkowania i postanowił zostać na pomoście.  Krakers i Pianka postanowili mu zatem dotrzymać towarzystwa.

Kiedy dziadek dalej nurkował, Kotociaki podziwiały okolicę przez lornetkę, ale lornetka wpadła do wody, więc postanowili ją wyłowić. I wtedy też, odkryli jak piękny jest podwodny świat i każdy z nich znalazł wyjątkowy skarb tylko dla siebie. Jakie to były skarby dowiecie się czytając już sami książkę.

 

 

Bing Czynności – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Nie znajdziecie w niej żadnego dłuższego tekstu, na każdej stronie dziecko ma możliwość poznania innej czynności, którą za pewnie wykonuje codziennie.

 

Czytanka dla Malucha. Dzień w którym Heniś poznał… Skarpetkę – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Bardzo urocza historia, podczas której Heniś bawi się w detektywa by pomóc lewej skarpetce odnaleźć prawą, bo w końcu jest dzień przyjaciela, a one są nie rozłączne.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *