Książek nigdy za wiele! Dla fanów Roblox i Minecraft

Książek nigdy za wiele! Dla fanów Roblox i Minecraft

styczeń 4, 2021 | Opublikowano przez 7 komentarzy

 

Na pewno znajdą się tu jacyś fani Robloxa i Minecrafta, w końcu to dwie gry, które w ostatnich latach zawładnęły większością. Bardzo lubię, kiedy wydawane są do nich różne książki, bo to zawsze dodatkowy sposób aby nakłonić dziecko do czytania książek. Dlatego dziś, o takich książkach.

 

Minecraft. Na głęboką wodę – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Jest to już trzecia z powieści, której akcja rozgrywa się w świecie gry. Cała akcja rozgrywa się w oceanicznym biomie. Naszą piątka ze szkoły Woodford Middle , czeka kolejna niewątpliwie niesamowita przygoda, bo tym razem zabawią się w poszukiwaczów skarbu. Cała historia napisana jest w przystępny sposób, dla dzieci powyżej ósmego roku życia.

Książka podzielona jest na rozdziały, i fajne jest w niej to, że bohaterowie raz są w świecie Minecrafta, a raz w swym rzeczywistym, kiedy chodzą do szkoły i rozprawiają na temat gry. Nie brakuje w niej również ilustracji, które fajnie dopełniają całą historię.

 

Podręcznik gracza Minecraft Dungeons. Poradnik dla bohaterów – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Jest to bardzo szczegółowy przewodnik dla graczy zaczynających przygodę z Dungeons. Dowiadujemy się, jak krok po kroku przechodzić kolejne poziomy gry i czego można się na nich spodziewać, i na co zwrócić uwagę. Zawiera ona wszelkie rady i wskazówki specjalistów Mojanga, które pomogą obrać najlepszą strategię przetrwania w blokowym świecie.

 

Roblox. Rocznik 2021 – Wydanwictwo Harper Collins <tutaj>

Na pierwszych stronach czeka na nas parę informacji na temat bezpieczeństwa w sieci, a to mi jako rodzicowi od razu się sposobało. Jest to idealna książka zarówno dla początkujących graczy, jak i tych, którzy znają tą grę od dawna.

Ci pierwsi znajdą w niej mnóstwo wskazówek na temat Robloxa, jakie gry wybrać na początek, jak grać bezpiecznie, a także jak z użytkownika krok po kroku stać się projektantem gier. Dowiadujemy się wszystkiego, nawet tego jakich klawiszy używać, aby poruszać się w danym kierunku, bo znajdziemy tu podział na tych, którzy grają na komputerze i tych którzy używają konsoli.

Zaś Ci bardziej doświadczeni gracze będą mogli skorzystają z podpowiedzi odnośnie niszowych, mniej znanych, gier dostępnych na platformie. Ale to też nie wszystko, bo znajdziemy w niej również rożne, zabawne zadania i łamigłówki, związane z poszczególnymi typami gier.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *