Książek nigdy za wiele! Do słuchania i nie tylko

Książek nigdy za wiele! Do słuchania i nie tylko

luty 11, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Przygotowałam dziś dla Was wpis z trzema książkami, dwie idealne do wieczornego czytania na dobranoc, a ostatnia idealna pod kątem poszerzania wiedzy ciekawskiego dziecka. W naszym domu staramy się by książki nie były tylko wieczornym rytuałem, na początku łatwo nie było ale od jakiegoś czasu, książki z ciekawostkami mają szczególną moc.

Basia do słuchania <tu klik>

Jak już się pewnie domyśleliście po samym tytule, do tej książki dołączona jest płyta CD która idealnie sprawdzi się w aucie podczas podróży. Poza tym, znajdziecie w niej aż jedenaście  różnych opowiadań, z przygodami Basi. Nam się osobiście parę opowiadań powtórzyło, z tym co już mamy w domu, ale posiadanie płyty do auta zdecydowanie nam to wynagrodziło.

 

Top Wing. Ptasia Akademia. Nowa kolekcja bajek <tu klik>

 

To już kolejna książka z serii „Nowej kolekcji bajek” o innych książka możecie przeczytać <tu klik>. Tym razem głównymi bohaterami książki są Top Wing postacie z  przygodowego serialu dla dzieci. Bohaterowie tej bajki to młodzi ptasi ratownicy, którzy odbywają szkolenie w Ptasiej Akademii, gdzie uczą się czym jest koleżeństwo, odpowiedzialność i na czym polega dobra współpraca.

W środku znajdziecie sześć różnych opowiadań, i co najważniejsze każde z nich niesie inne wyjątkowe przesłanie. A to właśnie sprawia, że ta książka jest idealna do czytania z dziećmi nawet przed snem.

 

Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda <tu klik>

To książka w której jest wszystko, co związane z ziemią i jej przyrodą. Już sam spis treści pokazuje nam jak wiele wiedzy jest w niej zawarte. Dzięki czemu ta książka może się przydać starszym dzieciom w szkole, a wyszukanie danego tematu jest proste dzięki indeksowi, który znajduje się na końcu książki. Dodatkowy plus to niesamowicie piękne ilustracje. ale to w sumie nie powinno nas dziwić. Bo w przypadku książek wydanych przez wydawnictwo Egmont, i oznaczonych „ART” ilustracje są zawsze na najwyższym poziomie!

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *