Książek nigdy za wiele! Dom na kurzych łapach

Książek nigdy za wiele! Dom na kurzych łapach

luty 4, 2020 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Za moment w domu będziemy mieć 10-latkę, aż nie wierzę, że nasza córka jest już tak duża. A wraz z rosnącym dzieckiem, zmienia się też tematyka książek, po które sięga. Dlatego dziś pokażemy Wam książkę która skierowana jest do starszych dzieci, i bez wątpienia wciągnie je w swoją historię.

Dom na kurzych łapach <tu klik>

To magiczna baśń folklorystyczna o sile przyjaźni i rodzinnych więzów. Znajdziecie w niej Babe Jagę, ale nie taką o jakiej pewnie słyszało każde dziecko. Bo ta Baba Jaga jest babcią strzegącą bramy między światami żywych i umarłych. Mieszka z nią wnuczka Marinka, która marzy o zwyczajnym życiu, bo wie, że kiedyś to ona zajmie miejsce swojej babci i stanie się Strażniczką Bramy. A zamiast tego mieszka w domu na kurzych łapach, i podróżuje po całym świecie. Znajduje się w niej dużo zwrotów akcji, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Z każdą stroną przeczytaną w tej książce, człowiek nie dziwi się czemu szturmem podbiła brytyjski rynek! Jeśli w domu macie dzieci, w wieku nastu lat, to śmiało możecie im podsunąć ten tytuł do przeczytania.

Jeśli zaś chodzi o oprawę graficzną, to okładka moim zdaniem jest piękna i sama w sobie przyciąga uwagę. Ale w środku, próżno szukać jakiś ilustracji, co na początku może odstraszyć dzieci nie lubiące czytać. Nie mniej jednak historia w niej tak niesamowicie działa na wyobraźnię, że później wcale nie żałuje się braku ilustracji.

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Kobiece

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *