Książek nigdy za wiele! Emocje są ważne!

Książek nigdy za wiele! Emocje są ważne!

luty 23, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Emocje są bardzo ważne w życiu każdego z nas, ale to dzieci na początku mają najtrudniej je zrozumieć. Dlatego też bardzo się cieszę, że pojawia się tak wiele książek poświęconych właśnie temu tematowi. Dziś w sumie mam Wam do pokazania, aż 3 różne książki związane z emocjami. Każda z nim trafi do dzieci, w różnym przedziale wiekowym.

 

12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy – Wydawnictwo CED

 

W tej serii ukazały się w sumie 4 książki, o jednej już wcześniej Wam pisałam <tutaj>, dziś czas na kolejną poświęconą emocjom. Temat emocji jest bardzo ważny, i warto go poruszać z dziećmi. W książce ,,12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy” znajdziemy 12 krótkich opowiadań. Każde ma na celu wyjaśnić  dziecku czym jest złość, zazdrość, duma, radość, wstyd, tęsknota, strach, bezradność, smutek, zadowolenie, zaskoczenie i współczucie.

Bohaterami w tych opowiadaniach są najczęściej kilkuletnie dzieci lub dorośli widzeni oczami małego człowieka. Opowiadanie, które np., bardzo nas poruszyło, jest o małej Jagodzie, która musi wysłuchiwać kłótni swoich rodziców, i na początku trudno jej sobie z tym poradzić. Opowiadania są różne, i każde porusza ważny temat emocji, i tego. że nie ma złych emocji, bo wszystkie są tak samo ważne.

 

 

Szym Pansik ma własne zdanie – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

 

Pewnego dnia nasz główny bohater książki, znajduje zaproszenie na przyjęcie do jeżozwierza. Wszyscy są podekscytowani, bo ma tam odbyć się potańcówka. Ale szym Pansik nie potrafi tańczyć, co sprawia, że czuje się niepewnie. Każdy z jego znajomych próbował go nauczyć tańczyć, ale Szym Pansik stwierdza, że mu się to nie podoba i nie będzie tańczył na przyjęciu jeżozwierza.

Ta książka w bardzo prosty sposób pokazuje dzieciom, że należy otwarcie mówić o swoich potrzebach, że nie można zmuszać innych do robienia tego, co ktoś uważa za przyjemne. Bo każdy z nas ma prawo lubić co innego i decydować o sobie.

 

 

RADOŚĆ. Opowiastki dla dzieci – Wydawncitwo Papilon <tutaj>

 

To trzecia książka z tej serii, o dwóch poprzednich pisałam Wam <tutaj>, i <tutaj>, tak jak wcześniej za pomocą ptaków, przybliża ona dzieciom temat emocji. A wszystko to za pomocą wzruszających bajek, i przepięknych ilustracji.  Tym razem dzięki tym opowidadaniuom dowiemy się jak się nie poddawać, spełniać swoje marzenia, a także jak nauczyć się współpracować i uszczęśliwiać z innych.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

  • Aleksandra Załęska :

    Świetne książki pokazujesz, na pewno dadzą wiele do myślenia i pomogą rozmawiać i oswajać emocje dzieciom, ale też i dorosłym 🙂

  • Książki o emocjach zajmują bardzo ważne miejsce w naszej biblioteczce.Tych akurat nie znamy,ale rozejrzymy się za nimi 🙂

  • Marta :

    Będę to powtarzać do usranej śmierci, książki o emocjach powinny być obowiązkową lekturą na każdym etapie rozwoju. My dorośli mamy problem z wyrażaniem emocji, często nie umiemy wytłumaczyć ich dzieciom. A takie wydawnictwa bardzo pomagają.

  • TosiMama :

    Bardzo mądre i wartościowe książki, które dobrze mieć w domowej biblioteczce i czytać każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *