Książek nigdy za wiele! Historia naturalna wróżek

Książek nigdy za wiele! Historia naturalna wróżek

marzec 28, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Pamiętacie, jak byliście małymi dziećmi i zastanawialiście się, czy wróżki istnieją? I, mimo że wiedzieliście, że to nie możliwe, to tliła się w Was ta nadzieja, że jednak istnieją. Dzięki Wydawnictwu Harper Kids ukazała się właśnie „Historia naturalna wróżek’, obok której nie umiałam przejść obojętnie.

 

Historia naturalna wróżek – Wydawnictwo Harper  Collins <tutaj>

 

Pierwszą rzeczą, która przyciąga naszą uwagę na samym początku, niewątpliwie jest okładka, która jest przepiękna. A im dalej zagłębimy się w książkę widzimy, że ilustracje są na najwyższym poziomie. „Historia naturalna wróżek”, wzorowana jest na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy w sobie fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Łącznie w książce czekają na nas aż 24 rozdziały poświęcone wróżkom.

Na samym początku czeka na nas klasyfikacja gatunkowa wróżek. Na kolejnych stronach, możemy zapoznać się z anatomią wróżek, z ich cyklem życia, a także z metodami kamuflażu.

Nie zabraknie również informacji, że wróżki możecie spotkać niemal w każdym zakątku świata. Bo one żyją wręcz wszędzie, nawet w naszych domach. Nie zabrakło również informacji o ich zwyczajach.

Podsumowując, ze względu na charakter encyklopedii nie jest to książka, która sprawdzi się do czytania przed snem. Aczkolwiek pobudza wyobraźnię i ciekawość z każdą stroną, więc zdecydowanie trafi w gusta zarówno chłopców, jak i dziewczynek już od 5 roku życia.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *