Książek nigdy za wiele! Idealne książki dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Idealne książki dla najmłodszych

maj 26, 2021 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Książki dla najmłodszych dzieci, zawsze przyciągają mnie najbardziej. Dlatego bardzo się cieszę, kiedy mam możliwość pokazywać Wam właśnie te książki. Dziś mam Wam do pokazania trzy świetne książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Traktor Stasia. Nauka liczenia z okienkami – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Dwie książki z trzech, które Wam tu dziś pokażemy, poruszają temat nauki liczenia. Pierwsza z nich to właśnie ta, kartonowa książeczka z okienkami. Główny bohater Staś wraz z siostrą wyruszają na wycieczkę traktorem, a w różnych przyczepach podróżują świnki, krowy, pingwiny, zające,  niedźwiedzie, myszy, kaczki, koty i psy. Aż tu nagle okazuje się, że dołączyły też żaby, które przydałoby się policzyć.

Cała książeczka zachęca dziecko do interakcji, poza tym napisana jest, zabawnym językiem co dodatkowo, podoba się dzieciom i pomaga utrwalić umiejętność liczenia w zakresie 1-10.

 

 

Cyferkowa książka – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To druga książka w dzisiejszym wpisie, która porusza temat nauki liczenia. Jest to również druga książka z tej serii, o pierwszej „Literkowa książka”, pisałam Wam wcześniej <tutaj>.

Głównym bohaterem jest Franek ze swoją rodziną. Naszym zadaniem jest mu pomóc zapełnić biały regał różnymi przedmiotami. Oczywiście co którąś stronę pojawiają się nowe zabawki. Bardzo podoba mi się to, że za pomocą krótkich poleceń, jest w stanie zainteresować dzieci liczeniem i poznaniem cyfr.

Jeśli już wcześniej mieliście w swoich rękach „Literkowa książka”, to jestem pewna, że i ta spodoba Wam się równie mocno.

 

 

Opowiem ci, mamo, co robią myszy- Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Książki z serii „Opowiem ci, mamo”, pojawiały się u nas już wielokrotnie, możecie o nich poczytać również <tutaj>, <tutaj>, <tutaj> i <tutaj>.

Tym razem głównymi bohaterami są myszy a dokładniej, liczni członkowie rodziny Wąsików, których możemy zobaczyć na drzewie genealogicznym. Na każdej stronie czekają różne zadani na spostrzegawczość, dopasowanie i liczenie. Poziom trudności jest dopasowany do 3-4 latków. Poza tym, dzięki tym licznym zadaniom, poznajemy lepiej liczną rodzinkę myszek.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

  • Taki post może być super inspiracją dla poszukujących prezentów na Dzień Dziecka. Książek dla dzieci jest cała masa. Trudno wybrać a to zawsze dobra podpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *