Książek nigdy za wiele! Jak w ciekawy sposób sprzedać dziecku wiedzę
lipiec 2, 2019 | 7 komentarzy
Czas najwyższy znowu wrócić do regularnych wpisów książkowych, mimo iż ostatnio mało nas w domu, bo trwa turnus rehabilitacyjny Noama, to obiecuję Wam, że tym postem znowu wracamy do gry. W dzisiejszych książkach, znajdziecie ogrom wiedzy, pokazany w możliwe jak najfajniejszy sposób, by zainteresować nią dzieci.
Atlas miast Polski <tu klik>
W podobnym stylu tylko o krajach świata pokazywałam Wam w tym wpisie <tu klik> oczywiście pochodzi ona od tego samego wydawnictwa, bo jest kontynuacją serii. Idea jest taka sama, tylko tym razem w atlasie znajdziemy ponad 30 miast z różnych regionów naszego kraju. Dzięki tej książce nasze dzieci poznają słynnych ludzi, znane budynki, ośrodki kultury oraz miejsca przyjazne właśnie dzieciom. Oprawa graficzna jest bardzo podobna do tej z Atlasu Świata, nam się właśnie bardzo podoba ze względu na kolorystykę.
Jak to działa? Budowle <tu klik>
To już trzecia książka, z serii „Jak to działa?”, poprzednie również pokazywałam Wam również wcześniej w tych wpisach <tu klik> i <tu klik>. W tej części główną bohaterką jest Klara, którą fascynuje świat wokół, a w zdobywaniu wiedzy pomaga jej dziadek. Na zadawane przez Klarę pytania, odpowiada za pomocą zabawnych rysunków.
W tej książce znajdziecie odpowiedzi na takie pytania jak: Po co w bloku są wywietrzniki i piony? Jak powstają domy? Gdzie są i ile mierzą najwyższe budynki? Czym są zabytki i kto o nie dba? I wiele innych ciekawych informacji.
Czaple, Kury i Głuptaki czyli o bogactwie ptasiego świata <tu klik>
Dzięki tej książce mamy możliwość poznania ptasiego świata, dowiemy się gdzie żyją, jak bardzo się różnią, że są bardzo inteligentne. Ale trafiają się wśród nich typy samotników, a i że jest ich ponad 10 tysięcy gatunków. To co wyróżnia tą książkę, od innych to ilustracje które wypełnione są ciekawostkami i zadaniami dla czytelnika.
321 Super ciekawych, które trzeba poznać zanim skończy się 13 lat <tu klik>
Zacznę od tego, że zdecydowanie jest to jedna z najfajniejszych encyklopedii ciekawostek, jaką widziałam. Znajduje się w niej, aż 12 rozdziałów poświęconych różnym tematom np. sport jest (przeważnie) zdrowy, o słowach czyli języku, palce lizać czy też nasza wspaniała planeta ziemia. Choć 13 lat skończyłam już bardzo dawno temu, to o wielu rzeczach z tej książki nie miałam pojęcia. Bo skąd miała bym wiedzieć, że w ciągu 24 godzin można wypocić do 8 litrowych butelek, że pandy sikają stojąc na rękach, że bambus czasem rośnie ponad metr na dziennie.
Jest to idealna książka dla ciekawskiego dziecka, ale także może się przydać podczas pisania jakiegoś wypracowania by zaskoczyć nauczyciela jakąś ciekawostką.
Tagi: blog ksiazkowy, blog parentingowy, co czytac dzieciom, czytam bo lubie, czytam dziecku, czytam ksiazki dla dzieci, czytanie jest super, czytanie nie boli, inspiracje ksiazkowe, ksiazek nigdy za wiele, ksiazki dla dzieci, wydawnictwo nasza ksiegarnia
Kategoria: Dla dzieci, Książki
Autor: Świat Karinki
7 komentarzy
Ta książka o faktach wygląda super!
Wszystkie pozycje są pięknie wydane i przyznam, że nawet ja bym chętnie do nich zajrzała. Mam starsze dzieci, ale ostatnia pozycja mnie kusi. Raz na jakiś czas zamawiam książki z Polski, więc dopiszę ją do swojej listy. 🙂
Super ilustracje. U nas syn zaraził się Mapami wyd. Dwie Siostry.
„Atlas miast Polski” mamy i jesteśmy nim totalnie oczarowani!
Uwielbiamy ksiazki edukacyjne. Tych nie znamy ale wygladaja mega!
Świetna książeczka, Idealna na wakacyjne odkrywanie Polski!
Bardzo lubię kupować tego typu książki dla dzieci. Bardzo fajnie przedstawiona graficznie wiedza z krótkimi, ciekawymi opisami. Ostatnio zakupiłam książkę „Pszczoły” – Piotr Socha, dziadek jest pszczelarzem i chciałam choć trochę przybliżyć ten temat mojemu dziecku. Czytanie jest super!