Książek nigdy za wiele! Jak zachować się w przedszkolu + wiersze dzieciństwa

Książek nigdy za wiele! Jak zachować się w przedszkolu + wiersze dzieciństwa

czerwiec 8, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam dwie książki, jedną skierowaną do przedszkolaków, drugą jednak do ciut starszych dzieci. Patrząc na tą pierwszą, i nasze doświadczenia co do kadr w co niektórych przedszkolach, myślę że są Panie którym jej lektura bardzo by pomogła.

 

Feluś i Gucio wiedzą jak się zachować <tu kilk>

To już druga książka z Felusiem, ale niestety pierwszej nie mieliśmy w swoich rękach, czego bardzo żałuję. W przypadku tej książki wiemy już, że Feluś i jego miś Gucio zaczęli już swoją przygodę z przedszkolem. Teraz zaś nadszedł czas by poznali kodeks przedszkolaka, czyli: zbiór reguł dzięki którym łatwiej będzie im funkcjonować w środowisku rówieśników, a także społeczeństwie.

Dobre maniery to kultura osobista, życzliwość i szacunek, tolerancja względem innych. W tej książce za pomocą scenek z życia Felusia prezentowane są poszczególne zasad. Ilustracje zaś mogą stanowić dodatkową okazję do rozmowy np., dowiemy się jako to wygląda w przedszkolu naszego dziecka (niestety możecie się dowiedzieć, również nieciekawych faktów).

Podobnie jak poprzednia wydana jest w twardej oprawie, ilość tekstu na scenkę jest mała, więc 3 latek spokojnie go wysłucha. To co dodatkowo nam się spodobało, to to że każda scenka przedstawiona jest także oczami misia. Znacie wcześniejszą książkę z Felusiem?

 

Wiosna, lato, jesień, zima w moich rymach <tu klik>

To książka autorstwa Wandy Hotomskiej, kiedy tylko zobaczyłam tę książkę wiedziałam, że musi trafić do naszego domu.  Bo wiersze Wandy Hotomskiej to część mojego dzieciństwa, ale też pewnie i wielu z Was. To wydanie zawiera, także zupełnie nowe wiersze.

Kolejnym, wielkim plusem w tej książce jest jej oprawa graficzna – jest po prostu piękna, i z każdą stroną zachwyca coraz bardziej! W naszym wstępie napisałam Wam, że jest to książka dla starszych dzieci, mimo iż wydawnictwo oznaczone ją ma w przedziale wiekowym od 0 w górę. W naszym domu wiersze zaczęły mieć rację buty dopiero, koło 4 lat, wcześniej dzieciaki nie chciały ich słuchać.

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *