Książek nigdy za wiele! Jak zaspokoić ciekawość dziecka

Książek nigdy za wiele! Jak zaspokoić ciekawość dziecka

sierpień 23, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Poza książkami, które pozwalają nam się wyciszyć przed zaśnięciem, lubimy również sięgać po takie tytuły, które zaspokajają ciekawość dzieci. Dziś będzie właśnie o takich, trzech książkach, które sprawdzą się idealnie.

123 superciekawe fakty o klimacie – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

W tej książce, czeka na Wasze dzieci aż 123 fakty o klimacie i środowisku. Dowiecie się, że;

To tylko kilka ciekawostek, a jest tu ich zdecydowanie więcej, nie jest to książka do czytania na dobranoc. Ale doskonale zaspokaja ciekawość dzieci w tematach poświęconych klimatowi i środowisku.

 

 

Wirus w koronie, bakteria w kapsule, czyli wyprawa do mikroświata – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

 

Jakiś czas temu pokazywałam Wam, dwa zupełnie inne tytuły napisane przez tych autorów <tutaj>, i <tutaj>, jeśli chodzi o grafikę, ilość treści to zdecydowanie wszystkie te książki są utrzymane w tym samym stylu. Co nam zawsze odpowiadało.

Już na początku poznajemy najważniejsze cechy, naszego głównego bohatera, jakim jest wirus w koronie. Krok po kroku opisana jest przykładowa infekcja, i to jakie zmiany przeprowadza w naszym organizmie. Bez obaw, organizm oczywiście się broni.

Opisano również powstanie koronawirusa oraz to jak rozprzestrzenił się z Chin na pozostałe kontynenty. Nie brakuje również wzmianek o szczepionkach.

Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu- Wydawnictwo Nasz Księgarnia <tutaj>

 

Po tę książkę sięgnęłam głównie z własnej ciekawości, jako dziecko bardzo lubiłam chemię, jednak brakowało mi książek, które rozbudziłyby moją ciekawość jeszcze bardziej. Już sam początek książki wprowadza nas do świata chemii. Opowiada om o budowie atomów, wielkim wybuchu, układzie okresowym pierwiastków.

Jednak główna część książki skupia się na opisie poszczególnych pierwiastków. Nie wszystkim pierwiastkom poświecono tyle samo miejsca, w przypadku niektórych są to krótkie wzmianki, a są również takie, którym poświęcono całe rozkładówki. Opisy skupiają się na ich zastosowaniu, właściwościach, oraz tym, gdzie je możemy spotkać.

Bardzo fajnym uzupełnieniem są „atomowe komiksy” pokazujące żartobliwe scenki z udziałem różnych znanych chemików. Jest to idealna książka, dla dzieci już od 10 roku życia.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *