Książek nigdy za wiele! Kolejne odsłony serii Mali Wielcy

Książek nigdy za wiele! Kolejne odsłony serii Mali Wielcy

maj 7, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

O tej serii pisałam Wam już jakiś czas temu <tutaj> i niesamowicie się cieszę, że w końcu mogę Wam pokazać kolejne postacie z tej serii. A z tego, co widzę to już za chwilę ukarzą się kolejne części. Ta seria zainspiruje dziecko w każdym wieku, pisana przystępnym językiem pozwala dziecku utożsamiać się z postaciami i czerpać z nich inspiracje.

Na końcu każdej książki znajdziecie również biografie wraz z datami, faktami, ciekawostkami i autentycznymi zdjęciami bohatera opowieści zapewniająca wartościowy element edukacyjny.

 

Mali Wielcy Audrey Hepburn – Wydawnictwo Smartbooks <tutaj>

Audrey Hepburn od najmłodszych lat marzyłaby zostać baleriną lub aktorką. Jako dziecko była świadkiem wielu wojennych tragedii, co sprawiło, że pożegnała się z marzeniem zostania baleriną, ale udało jej się z aktorstwem. Mimo że spełniła swoje marzenie i została sławną aktorką, największą radość i tak sprawiało jej pomaganie ludziom.

 

Mali Wielcy Astrid Lindgren – Wydawnictwo Smartbooks <tutaj>

Astrid była dziewczynką, która uwielbiała zabawę, gdy był starsza stała się nawet buntowniczką, bo jako pierwsza w swoim mieście obcięła włosy na krótko.  Uwielbiała ona pisać opowiadania dla swojej córki, Karin, to dla niej stworzyła postać Pippi Pończoszanki, dziewczynki mądrej i szalonej, którą zna każde dziecko.

 

 

 

Mali Wielcy. Martin Luther King – Wydawnictwo Smartbooks <tutaj>

To historia małego chłopca, który na każdym kroku spotykał się z segregacją rasową. Dlatego też marzyłby to zmienić i wszyscy byli traktowani tak samo. To właśnie on zapoczątkował wiele zmian, bez użycia przemocy, i za to właśnie otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

 

 

Wielcy Mali Stev Jobs – Wydawnictwo Smartbooks <tutaj>

Książka ta opisuje życie Steva Jobsa, inżyniera i przedsiębiorcy, którego charakterystyczną firmę z jabłkiem na pewno każdy kojarzy. Steve został adoptowany przez rodzinę Jobsów, przyznam Wam, że ten fakt bardzo mnie zaskoczył, bo nie miałam o tym pojęcia. Był on bardzo ciekawskim chłopcem, od początku interesował się różnymi rzeczami, chciał wiedzieć, jak zostały zrobione, przez co spędzał dużo czas w warsztacie ojca. Cała książka opisuje w dużym skrócie życie Steva Jobsa, ale są w niej wszystkie najważniejsze momenty. Jak ten, w którym zobaczył on pierwszy komputer wielkości wielkiego pokoju, i od razu wiedział, że swoje życie chce związać z komputerami.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *