Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Basi

Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Basi

grudzień 18, 2020 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Ech ta Basia, a może znowu ta Basia… No cóż, seria książek z Basią to jedna z naszych ulubionych i tak naprawdę dowodzi temu fakt, że w tym zestawieniu znalazła się książka, którą już zdążyłam Wam wcześniej pokazać na blogu. Bo dzieciaki podsunęły mi ją ukradkiem do zdjęć. Znacie Basie, lubicie tą serię książek?

 

Basia. Opowieści Miśka Zdziśka – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

W tej książce inaczej niż wykle, narratorem jest Misiek Zdzisiek. Miś Zdzisiek, wraz z innymi zabawkami, przeżywają wiele ciekawych przygód, a to poznają pieska, wybiera się w niesamowite wyprawy z małpką, i walczy nawet z odkurzaczowym potworem. A poza tym to każdy rozdział zaczyna się od wiersza.

Jeśli chodzi już o samą książkę, to do cienkich nie należy, w końcu ma prawie 200 stron, z pięknymi ilustracjami. Ale opowiadania same w sobie, nie są ani za długie, ani za krótkie. Podzielono ją w sumie na cztery części, w jednej z nich poruszono temat chorowania i wirusa, co pomoże dzieciom lepiej zrozumieć ten dziwny czas. Każde z opowiadań niesie inny ciekawy i wartościowy przekaz dla dzieci. Zdecydowanie jest to książka, którą warto przeczytać już nawet z 4 latkiem.

 

Basia i chorowanie – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Basia i jej rodzina, zachorowała na grypę żołądkową i niestety to właśnie Basia rozchorowała się najbardziej i musiała jechać do szpitala na kroplówkę. Na szczęście zjawia się stryj Grześ, który podnosi Basię na duchu i towarzyszy podczas pobytu w szpitalu. Nie jest to przyjemna historia, bo przecież nie ma nic fajnego w chorowaniu, które kończy się pobytem w szpitalu.

Ale z drugiej strony, to ta książka może być dobrym sposobem na oswojenie dziecka z tym tematem, zwłaszcza jeśli wiemy, że czeka nas taki pobyt w szpitalu.

 

Basia Wielka Księga Przedszkola – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

O tej książce pisałam Wam dawno temu <tutaj>, widać dzieci musiały mi ją ukradkiem podsunąć do książek, które akurat planowałam pokazać na blogu to i jest i ona. Drugi raz opisywać nie będę, o czym jest ta książka wystarczy, że klikniecie w <tutaj> i przeniesie Was do poprzedniego wpisu.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *