Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Basi

Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Basi

maj 23, 2020 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Seria książek, z Basią była jedną z tych serii, jaką nasze dzieci polubiły najbardziej. Dlatego bardzo chętnie ciągle wracamy, do kolejnych ich odsłon.

 

Basia, Franek i samochody <tu klik>

Książeczka ma bardzo fajny wstęp, który skupia się na relacji pomiędzy rodzeństwem. Basia jako starsza siostra uczy  swojego brata Franka różnych nazw zwierząt, kolorów, liczb czy pojazdów. Dzięki temu Franke czuje, że ma oparcie w siostrze, i jest mu łatwiej rozumieć otaczający go świat.

Ta książeczka jest wydana w małym formacie i tekturowej oprawie, dzięki czemu jest idealna już dla najmłodszych dzieci.

Basia i piknik <tu klik>

Basia nie mogła się doczekać weekendu, bo jej przedszkole organizowało wtedy piknik. W przygotowania zaangażowali się rodzice, przygotowali jedzenie i zorganizowali wspólne zabawy. Na miejscu czekały na nią bańki mydlane, przeciąganie liny i wiele innych zabaw.

 

Basia Wielka księga przedszkolna <tu klik>

Choć etap przedszkola już za nami, to bardzo cieszę się, że się na nią zdecydowałam. Znajdziecie w niej cztery części, są one zgodne z porami roku. Rozpoczyna się na początku jesieni, bo w końcu tak rozpoczyna się przygoda z przedszkolem. Na początku Basia jest bardzo podekscytowana, ale pojawia się również uczucie strachu.

Tak jak to jest w przedszkolu, każdemu dziecku zostaje przypisany symbol, Basi przypisano uśmiechniętego pieska. Każdy dzień w przedszkolu, to nowe niespodzianki i zdobywanie wiedzy, nawiązywanie przyjaźni.

To co szczególnie podoba mi się tej książce, to to że znajdziemy w niej rozkładówki z ćwiczeniami z przedszkola Basi, które dzieci mogą wykonać samodzielnie.

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *