Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Pate

Książek nigdy za wiele! Kolejne przygody Pate

sierpień 14, 2020 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Przygody Pata opisywałam Wam już, kiedyś na blogu, wtedy to były dwie pierwsze książki z tej serii <tutaj>, możecie sobie je przypomnieć. Jest to idealna seria książek dla chłopców od 6 lat, bardzo fajnie się je czyta, jest w nich ogrom ciekawych i zabawnych przygód, co sprawia, że chłopcom ciężko się od nich oderwać.

 

Pate łowi ryby – wydawnictwo Widnokrąg <tutaj>

Cała historia rozpoczyna się od tego, że Patowi wypada mleczny ząb, i wróżka zębuszka przynosi mu w prezencie wędkę, którą wykorzysta podczas wyjazdu z tatą na ryby. Ale nie jest to podróż tylko taty z synem, bo wspólnie z nimi jedzie przyjaciel taty – Risto i jego córka Nina (ta to jest denerwująca dziewczyna).

Nad morzem dzieci uczą się łowić ryby od podstaw, Patowi nie idzie za dobrze, za to Ninie przeciwnie. Nina na wyjazd zabrała również, książkę o różnych morskich stworzeniach, w której to przeczytali o Krakenie…. Jak zawsze u Pate dużo się dzieje, i książka nie zawodzi.

 

Pate szuka skarbów – wydawnictwo Widnokrąg <tutaj>

Pate ma plan, plan prosty być bogatym, bo to przecież ułatwia życie każdemu. Dostaje paczkę od swojego wujka z Australii, w której znajduje się wykrywacz metali. Tu się miała zacząć cała zabawka w poszukiwaniu skarbu z Niną, ale Pate szybciej go popsuł niż by się mogło wydawać. Ale poza wykrywaczem metali, wuj przesyła Patemu i Tottiemu dodatkowo bilety do Japonii, gdzie czeka ich ponowne spotkanie z kapitanką Hahab. A poza tym będą też próbowali odnaleźć tajemniczy samurajski miecz? Czyli jak zawsze jest humor i przygoda.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *