Książek nigdy za wiele! Komiksy dla dziewczynek

Książek nigdy za wiele! Komiksy dla dziewczynek

październik 10, 2019 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Dzisiejszy wpis, jak zawsze przy czwartku jest książkowy, ale dziś będą to komiksy dla dziewczynek. Na początku Karina średnio była zainteresowana komiksami, ale te 5 poniższych, tak naprawdę ją do świata komiksów przekonało.

 

Lou Codziennik <tu klik>

Ten komiks we Francji otrzymał status bestsellera, co już świetnie o nim świadczy. Lou jest rezolutną dziesięciolatką, która wychowuje samotna matka. Jej mama jest pisarka i miłośniczką gier na konsoli, poza tym mieszka z nimi kot. Lou jak większość dziewczynek w tym wieku, ma problem z rannym wstawaniem do szkoły, i swoją wygadaną przyjaciółką. Doświadcza ona tu też pierwszych fascynacji miłosnych, i poznaje nowych ludzi. Znajdziecie w nim świetne poczucie humoru, połączone z fajnymi ilustracjami. Poza tym jest to wydanie zbiorcze więc w środku czekają na młodego czytelnika aż 3 oryginale tomy!

Eernest i Rebeka. Mój kumpel mikrob <tu klik>

To taka słodko-gorzka opowieść, która wzrusza, bawi ale jest też mądra. Rebeka jest 6 letnią dziewczynką, która niestety bardzo często choruje. Niestety to nie jest jej jedyny problem, bo poza tym że dużo choruje, to jej rodzice kłócą się coraz więcej i myślą nawet o rozwodzie. Ale za to wtedy w życiu Rebeki pojawia się niesamowity przyjaciel, jest nim mikrob Ernest. Szkoli ją on w sztuce mikrobii, bo przecież dzięki tej wiedzy będzie jej łatwiej pokonać codzienne kłopoty. Później Rebeka wyjeżdża do swojego szalonego Dziadka Owadka, przypomina sobie, jak to jest wieść szczęśliwe życie.

Eernest i Rebeka. Szkoła Wygłupów  cz. 2 <tu klik>

To kolejna część przygód Eernesta i Rebeki, bo po przeczytaniu pierwszego zbiorczego wydania (każdy komiks zawiera 3 oryginalne tomy), nie wierzę, że nie będziecie chcieli sięgnąć po kolejny. W tym komiksie Rebeka wyjeżdża z tatą na wakacje nad morze do królestwa chodzących kamieni. Rebeka, w szkole pozna również najwspanialszego nauczyciela na świecie. Zaś w ostatniej już historii, dziadek Rebeki zaczyna chorować, więc Rebeka rusza w daleką podróż by uratować dziadka swoimi żartami i dobrym humorem.

 

My Little Pony: Przyjaźń to magia <tu klik>

Tak naprawdę to chyba jeszcze nie poznałam dziewczynki, która nie znała by bajki o tych uroczych Kucykach Pony, ba znam nawet chłopców, którzy ją bardzo lubią. Dlatego też pamiętajcie, że jeśli chcecie rozbudzić w swoim dziecku miłość do książek, to zacznijcie od tych z ulubionych bajek. To zawsze jest strzał w dziesiątkę.

To już 12 komiks z tej serii,  i jest zarazem najbardziej zwariowany. W miasteczku pojawiają się nowe kucyki, a po ziemi zaczynają chodzić dziwne nowe zwierzęta, a do tego wszystkiego rośnie kula energii na niebie. Twilight i księżniczki nie znają innego rozwiązania niż moc Discorda. Poza tym w tym pojawia się również historia znikających książek historycznych, i nowy tajemniczy złoczyńca, którego tożsamość spróbują odgadnąć.

 

Studio Tańca <tu klik>

Ten komiks opowiada historie trzech dziewczynek, które po szkole uczęszczają na zajęcia w szkole tańca. Uczą się one różnego rodzaju tańców, nie tylko baletu. Ale na co dzień muszą się mierzyć z trudami treningów, cz też dbania o formę, muszą także wykazywać się swoją kreatywnością podczas tworzenia własnych choreografii. Ich historia pokazuje jak w sprytny sposób, starają się godzić szkolne obowiązki z nauką tańca.

Jest w nim wiele zabawnych scenek i sytuacji, np., dziewczynki podkochują się w jednym z nauczycieli i przeżywają zauroczenia chłopcami tańczącymi hip-hop. Naprawdę bardzo fajnie został napisany.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *