Książek nigdy za wiele! Książeczki dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Książeczki dla najmłodszych

grudzień 15, 2020 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Te tytuły powinnam Wam pokazać już dawno temu, i strasznie mi wstyd, że robię to dopiero teraz. Ale jak wiecie od maja trwa u nas remont, który miał się już skończyć dawno temu… Jednak trwa dalej dlaczego, to odpowiem Wam innym razem, ale jak by nie było, dzieci wyciągające z kartonów książki i przekładające je w różne miejsca nie sprzyjają publikowaniu, tak jak było to kiedyś… Nie przeciągając jednak dłużej, chce Wam pokazać świetne książki, dla młodszych dzieci.

Moje bajeczki o Stalowym Patrolu. Robot Trains – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Znajdziecie w niej osiem bajeczek, wydanych małym formacie. Głównymi bohaterami są oczywiście roboty ze Stalowego Patrolu. Bardzo fajne jest to, że wszystkie opowiadania, zostały napisane na podstawie odcinków drugiego sezonu tej kreskówki. Wspólnie z bohaterami, przeżywamy różne przygody, które zawsze kończą się dobrze. Tekstu nie ma za dużo na stronach, co sprawia, że można je czytać małym dzieciom lub też potraktować jako trening samodzielnego czytania na początek u dziecka.

 

 

Moje bajeczki o kadetach Ptasiej Akademii. Top Wing. Ptasia Akademia – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Kolejna książeczka z serii Moje bajeczki, sią składa się zaś z pięciu opowiadań. Głównymi bohaterami są oczywiście kadeci z Ptasiej AkademiI Top Wing. W opowiadaniach dzieci przeczytają o tym, co to znaczy pracować zespołowo, ale także zespołowo. Czy też zmierzą się ze złodziejami bananów. A to nie wszystko o czym przeczytacie w tych, krótkich opowiadaniach.

 

 

Moja pierwsza książka o kolorach. Akademia mądrego dziecka. Odkrywaj i baw się – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Jest to trzecia książka z tej serii, która trafiła w nasze ręce, o dwóch poprzednich pisałam Wam wcześniej <tutaj>. Mimo, że nasze dzieci już są raczej za duże na tego typu książki, to jednak ta serii zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, chociaż by dlatego, że chcą sprawdzić co kryje się za każdym okienkiem.

Znajdziecie w niej wszystkie podstawowe kolory, ale także rzeczy, które w nich występują. Poza tym są też zadania, które wykonuje dziecko np.: liczenie, łączenie w pary, a nawet zgadywanie. Kolejny plus to pisana czcionka, która pozwala się dzieciom z nią oswoić przed pójściem do szkoły, no i oczywiście kolorowe ilustracje, których w niej nie brakuje.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *