Książek nigdy za wiele! Książki angażujące dzieci

Książek nigdy za wiele! Książki angażujące dzieci

kwiecień 2, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Książkowo nie próżnujemy ostatnio, i bardzo mnie to cieszy, bo mam Wam ogrom świetnych książek do pokazania. Dwie z nich świetnie zaangażują maluchy, a kolejna ma niesamowicie wartościowy przekaz dla każdego dziecka.

 

Ta książka jest psem <tu klik>

To jedna z tych książek, która w bardzo fajny sposób aktywizuje dziecko, na każdej stronie czeka zadanie dla dziecka. A to ma wymyślić imię dla zwierzaka, a to go podrapać po brzuszku, a to porzucać mu piłeczkę. W niepozorny sposób pozwala angażować dzieci manualnie, a dodatkowo pozwala poznać zachowania jakie mogą się wiązać z posiadaniem psiaka.

 

Ta książka jest kotem <tu klik>

To ten sam typ książki, jak ta powyżej, tylko tym razem skupiamy się na kocie. Fajne jest to, że autorzy pomyśleli by je tak tematycznie, dlatego zarówno fani kotów, jak i psów znajdą coś dla siebie.

Ćmony i Smeśki <tu klik>

Gdzieś bardzo daleko od nas na pewnej planecie, żyją kosmici. Żaneta jest Ćmonką, Arturek zaś Smeśkiem, a wszyscy, WSZYSCY wiedzą, że Ćmony (które są czerwone i piją tylko różowe mleko) nie zadają się ze Smeśkami (które są niebieskie i piją wyłącznie czarną herbatę). Ale Żaneta i Artur w nosie mają to, że nie powinni się lubić, bo połączyło ich wyjątkowe uczucie, którym jest miłość. By nie dopuścić do rozdzielenia ich przez zwaśnione rody, uciekają jak najdalej od nich.

Przez ten cały czas ich nieobecności rodziny wspólnie szukają Żanety i Artura, i odkrywają, że to, co ich dzieliło wcale nie jest powodem do podziału. Kiedy już straciły nadzieje, na ich odnalezienie wracają do domu, a tam ku ich zdziwieniu są oni, z małą cudowną fioletową niespodzianką.

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *