Książek nigdy za wiele! Książki dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Książki dla najmłodszych

lipiec 26, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Czytanie od najmłodszych lat ma duże znaczenie dla rozwoju naszych dzieci, poza tym, że mają one dużo większy zasób słownictwa, to także pobudzają one ich wyobraźnię. Dlatego dziś mam dla Was dwie książki, od wydawnictwa Papilon, które sprawdzą się idealnie.

 

Przytulanki – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

To idealne wierszyki dla młodszych dzieci, idealne do czytania już nawet od roczku. Przytulanki to zbiór wypełniony dobrymi emocjami. Znajdziecie w nim w sumie 19 różnych wierszyków, które pomagają w budowaniu więzi oraz pełnego miłości i zaufania klimatu. Bo przecież przytulanie wzmacnia rozwój inteligencji emocjonalnej i poczucie własnej wartości u dziecka.

 

 

Od…do. Co i jak rośnie w świecie przyrody –Wydawnictwo Papilon <tutaj>

W życiu każdego rodzica pojawia się ten moment, kiedy dziecko ciągle pyta; co? jak? dlaczego? Na szczęście powstają takie książki jak ta, która pomaga w odpowiedzi na wiele pytań. Na przykład; Skąd się biorą żaby? Jak to się dzieje, że z gąsienicy rozwija się motyl? Dlaczego z małego nasionka wyrasta… piękny kwiat?

Odpowiedzi na te pytania napisane są w przystępny i zrozumiały sposób dla dzieci, poza tym ilustracje są pełne szczegółów. A to wszystko na kartonowych stronach, dzięki czemu niestraszne jej zniszczenie od małych ciekawskich rączek.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *