Książek nigdy za wiele! Książki dla starszych dzieci

Książek nigdy za wiele! Książki dla starszych dzieci

marzec 30, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Od czasu do czasu zdarza mi się sprawić dzieciakom książki z myślą – „będą na później, jak podrosną”. I tak właśnie jest w przypadku tych dwóch książek, które pokażemy Wam w dzisiejszym wpisie. Są to książki przeznaczone bardziej dla dzieci od 9 lat w górę.

Przewodnik Miłośników Chrząszczy <tu klik>

Z tej książki dzieciaki dowiedzą się, że chrząszcze to największa grupa zwierząt na naszej planecie. Pozna ich wszystkie odmiany, i zauważy że są wśród nich wojownicy, szybkobiegacze a także klauni. Dowiemy się jak są zbudowane, co lubią, jak łączą się w pary, a także które z nich są najszybsze?

Ta książka to idealna lektura dla początkujących przyrodników, a zwłaszcza dla miłośników chrząszczy. Mnie osobiście przyciągneła jej forma wydania.

 

Chłopiec z ostatniej ławki <tu klik>

 

Historia w tej książce opowiada o chłopcu, który siedzie w ostatniej ławce i zdaniem innych dzieci jest dziwny, bo nigdy się nie odzywa, nie uśmiecha i nie lubi słodyczy. W końcu jednak dzieci zmieniają zdanie na temat kolegi z ostatniej ławki, bo dowiadują się, że jest uchodźcą, i uciekł z kraju w którym trwała Wojna.

Zobaczymy tu pełne serca i humoru spojrzenie dziecka na kryzys uchodźczy. Pokazuje ona niezwykłą wartość przyjaźni i bezinteresowności w świecie, która jednak nie zawsze wydaje się mieć sens. Jest to naprawdę wartościowa opowieść o tym co w życiu jest ważne.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *