Książek nigdy za wiele! Książki idealne na letnie dni

Książek nigdy za wiele! Książki idealne na letnie dni

lipiec 18, 2019 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam trzy książki, dwie to nowa seria wydawnictwa Egmont skierowana do dziewczynek. Trzecia zaś poruszająca bardziej temat skierowany do chłopców, choć w sumie lotnictwem mogą się również interesować dziewczynki.

Nierozłaczki cz. 1 <tu klik>

To książki na które postawiliśmy w związku z latem, i naszą zasadą codziennego czytania w ciągu dnia przez 15 minut. Wybrałam tą serię, bo jest skierowana do dziewczynek, a z doświadczenia już wiem, że takie książki wciągają Karinę i w efekcie czyta zawsze dłużej niż 15 minut.

Głównymi bohaterkami są Lidka i Pestka, które nie chciały być przyjaciółkami, ale los zdecydował inaczej. W pierwszej części Lidka i Pestka to kilkuletnie dziewczynki, ale żadna nie chce się zapoznać z drugą. Los decyduje inaczej i poznają się, kiedy to Lidka ratuje Pestkę z opresji. Pestka na początku nie chciała poznać Lidki, bo uważała ją za bardzo nudną. W pokoju Lidki zaś odkrywa, że ta nudna nie jest, bo uczy się jak zostać czarownicą. Później dziewczyny przeżywają wspólnie, wiele ciekawych przygód.

 

Nierozłączki cz. 2 <tu klik>

W drugiej części również dużo się dzieje, bo podczas szkolnej przerwy od zajęć gimnastycznych Lidka dostrzega, że w dziewczyńskiej toalecie, jest duch! A skoro jest duch, to dziewczynki postanawiają się dowiedzieć o nim więcej.

 

Ale Samoloty! odlotowe historie lotnicze <tu klik>

Tak jak już pisałam, we wstępie, to jest idealna książka dla każdego fana lotnictwa. Ale także jest ona świetnym sposobem by zarazić dziecko pasją do lotnictwa. Przechodzimy w niej przez całą historię lotnictwa, dowiadujemy się jak wyglądały pierwsze latające machiny? W jaki sposób wznosi się balon?

Jest tu po prostu wszystko od tego jak rozwijało się lotnictwo, po wiele ważnych dat właśnie dla lotnictwa. Dodatkowym plusem tej książki, jest jej oprawa graficzna, bo zwyczajnie nie jest nudna. Jest to jedna z tych książek, którą śmiało można podarować dziecku na prezent.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *