Książek nigdy za wiele! Książki które planuje przeczytać w najbliższym czasie?!

Książek nigdy za wiele! Książki które planuje przeczytać w najbliższym czasie?!

listopad 8, 2018 | Opublikowano przez 22 komentarze

 

Na naszym blogu zdecydowanie więcej pokazujemy Wam książek z myślą o dzieciach, bo wiadomo odkąd mamy dzieci to one zajmują większość naszego czasu. Ale nie jest też tylko tak, że nie sięgamy po książki z przeznaczeniem dla dorosłych. Dlatego dziś będzie o 3 książkach, które mamy nadzieję przeczytać w najbliższym czasie podczas długich jesiennych wieczorów.

Ciało stworzone jest do ruchu, więc boleśnie cierpi z powodu siedzącego trybu życia. Długie godziny spędzone przy biurku, za kierownicą czy na kanapie osłabiają mięśnie i mają niekorzystny wpływ na postawę. W rezultacie czego mamy: bóle kręgosłupa, bóle głowy, kłopoty trawienne i zmęczenie. Harriet Griffey wyjaśnia, jak wzmocnić ciało i zwiększyć jego elastyczność, by zapobiegać groźnym dla zdrowia skutkom, jakie powoduje długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej. Można temu przeciwdziałać, stosując regularnie łagodne ćwiczenia rozciągające i wzmacniające.

Książka ta jest podzielona na pięć rozdziałów dotyczących głównych obszarów ciała: głowy i szyi, górnych partii pleców i barków, ramion, dolnych partii pleców, pośladków i nóg. Każdy rozdział zawiera serię łatwych do codziennego wykonywania łagodnych ćwiczeń ruchowych wzmacniających szczególnie zagrożone części ciała. Znajdziemy tu informacje na temat specjalistycznej pomocy i dostosowane do indywidualnych potrzeb zestawy ćwiczeń. „Mocne plecy” <tu klik> to książka która w prosty sposób pomoże poprawić ogólny stan zdrowia, kondycję i postawę.

„Akademia wychowania” to bestsellerowa książka autorstwa Michała Kędzierskiego, skierowana zwłaszcza do rodziców niesfornych dzieci (a mamy takiego osobnika w domu). Poradnik ma na celu pomóc im okiełznać swoje pociechy, które mają tendencję do wpadania w złość, miewają napady agresji lub nie słuchają tego, co się do nich mówi. Uznany psycholog dziecięcy podsuwa zrozpaczonym rodzicom skuteczne metody wychowawcze oraz radzi, w jaki sposób dotrzeć do nieposłusznych dzieci.

Agresywne zachowania dziecka, takie jak krzyki, bicie czy wymuszanie, to oznaka braku jego podstawowych umiejętności funkcjonowania w społeczeństwie. My rodzice nie powinniśmy ich lekceważyć, ponieważ nienauczony komunikacji maluch będzie miał poważne problemy w dorosłym życiu. „Akademia wychowania” <tu klik> zdradza rodzicom skuteczne i praktyczne sposoby na to, jak wyeliminować większość negatywnych zachowań u dziecka. Jak psycholog przekonuje, do osiągnięcia sukcesu wymagana jest wyłącznie konsekwencja rodzica.

Jak z nim wytrzymać kiedy pojawią się dzieci <tu klik> Jak odzyskać równowagę w związku, gdy pojawią się dzieci. Gdy urodziła się Sylvie, z dwojga energicznych i kochających się ludzi Jancee i Tom przeistoczyli się w przemęczoną złośnicę i egoistę z nosem w telefonie. Brzmi znajomo? Kiedy byli już o krok od rozwodu, postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę i skorzystać z każdej możliwej pomocy: od terapii małżeńskiej po… techniki negocjacyjne FBI. Dzięki temu powstał praktyczny poradnik, jak na nowo rozbudzić uczucie, gdy pojawią się dzieci.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *