Książek nigdy za wiele! Książki, które poruszają ważne tematy

Książek nigdy za wiele! Książki, które poruszają ważne tematy

lipiec 16, 2019 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

W dzisiejszym wpisie pokażę, Wam dwie książki, które poruszają zupełnie różne tematy, ale każda z nich w wystarczający sposób zaspokaja ciekawość, którą mają w sobie dzieci.

 

Pan Stanisław odlatuje <tu klik>

Głównym bohaterem tej książki, jest tytułowy Pan Stanisław, który pewnego dnia wysłuchuje w radiu audycji, i dowiaduje się o mężczyźnie, który przeleciał nad Afryką na krześle ogrodowym. Pan Stanisław postanawia więc,  powtórzyć ten wyczyn, ale postanawia, ale on chce do tego użyć materaca w kwiatki.

Tak naprawdę, ta książka mówi o śmierci, ale jednocześnie w swojej historii tworzy w nasz poczucie bezpieczeństwa, i pokazuje by cieszyć się światem, i doceniać to co mamy wokół. Kiedy Pan Stanisław decyduje się odejść i patrzeć „z góry” na swojego wnuka zostawia mu pod opieką swojego pas.

Temat śmierci nigdy nie jest łatwy jeśli musimy go poruszyć z dzieckiem, ale ta książka robi to w bardzo fajny sposobów. Co więcej myślę, że jest ona idealna nawet dla młodszych dzieci, a dodatkowym jej plusem, są genialne ilustracje.

 

Świat Przyrody <tu klik>

Obok tego typu książek, moje dzieci nigdy nie potrafią przejść obojętnie, a ta to naprawdę pięknie i zarazem ciekawie wydany przewodnik. Pokazujący zdolności adaptacyjne zwierząt i roślin dzięki, którym są w stanie przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Poza tym dzieciaki mogą się z niej dowiedzieć wyglądają i zachowują się w dany sposób, a także jak to jest w przyrodzie, że wszystko jest ze sobą powiązane.

Autorzy podzielili ją na trzy kategorie, i do każdej przypisali kolor. Fajne jest to, że możemy czytać tą książkę od początku do końca, lub też skakać po kategoriach tematycznych. Jeśli chodzi o przedział wiekowy, to na pewno 6 letnie dziecko wyciągnie z niej już bardzo dużo fajnych informacji, które zaspokoją jego ciekawość.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

  • Marta :

    Kurde świetne! Muszę chłopakom kupić!

  • Marlena H. :

    Mamy oba tytuły. Przepiękne i wartościowe publikacje. Wspaniałe. Cieszę się, że mamy je na półce.

  • Anna R. :

    Bardzo ciekawe propozycje – szczególnie ‚Świat przyrody’ (y) właśnie rozglądamy się za jakąś fajną, interesującą książką przyrodniczą… muszę lepiej się jej przyjrzeć 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *