Książek nigdy za wiele! Książki od których dziecko się nie będzie chciało oderwać.

Książek nigdy za wiele! Książki od których dziecko się nie będzie chciało oderwać.

kwiecień 23, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Staramy się pokazywać Wam różny przekrój książek dla dzieci, począwszy od tych młodszych czytelników, ale nie zapominając też o tych starszych. Czasami jest tak, że wybierając tytuł dla starszego dziecka (wiecie przecież w jakim wieku są nasze dzieci), wybieram je z myślą podarowania na prezent.  Tak też było w przypadku dwóch, z trzech pokazanych w dzisiejszym wpisie książek.

104 – piętrowy domek na drzewie <tu klik>

Zacznę może od tego, że jest to już 8 tom niesamowitych przygód Andego i Terrego, którzy są głównymi bohaterami  tej, i wcześniejszych tomów. W tej książce domek na pietrze został rozbudowany z 92 do 104-piętra. To totalnie niesamowity domek, bo znajdziemy w nim saonn Szczupaka Szpanera a w nim wszystko za dwa miliony dolarów! Ale to nie koniec, bo znajdziecie tam także sto niedźwiedzi, niekończące się schody.

Ta książka to niesamowita dawka humoru, myślę jest nawet bardziej zabawna od popularnej serii „Dzienniczka Cwaniaczka”, która jeszcze niedawno była rozchwytywana przez dzieciaki z szkolnych ławek.

 

Licencja na dorosłość <tu klik>

Ta książka skierowana jest już do młodzieży, czyli od 14 roku życia w górę. Jest to kontynuacja wcześniejszych powieści  ” Klasy pani Czajki” i ” LO-terii”. Głównymi bohaterami tej książki jest Warszawska młodzież, pełna ambicj i pasji, szukająca swojej drogi, ale także miłości. Opowiada ona o zmaganiach z egzaminami maturalnymi, ale także o tym jak trudne decyzje jesteśmy zmuszeni podjąć po egzaminie maturalnym.
Poza wyborem uczelni, bohaterowie zastanawiają się czy przyjaźnie zawarte w szkolnej ławce przetrwają, kiedy to wszyscy rozjadą się w różne zakątki kraju?

 

Zwierzoobjaśniarka. Wynalazek, który zmienił świat <tu klik>

To już książka skierowana do młodszych czytelników, ale nie młodszych niż 6 lat. Dzięki zwierzoobjaśniarce możemy się dowiedzieć, o czym myśli pies, co interesuje kota, czego pragnie kura. To książką, która bawi dzieci, a nas dorosłych zachwyca, bo cała jej akcja kręci się wokół nieistniejącego urządzenia, dzięki któremu mogli byśmy się porozumieć z naszymi zwierzakami. Poza bardzo fajną treścią, książka ta ma także świetne ilustracje, a także została uhonorowana następującymi nagrodami: Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa (2018) dla tłumaczki
Joanny WajsNagroda dla tłumaczki Joanny Wajs za najlepszy przekład roku w plebiscycie blogerów i czytelników Książka dla Niedorosłych LOKOMOTYWA (2018)

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *