Książek nigdy za wiele! Książki pobudzające ciekawość u dzieci

Książek nigdy za wiele! Książki pobudzające ciekawość u dzieci

luty 24, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Z książkami jest tak, że jak pokochają je małe dzieci to z wiekiem ta miłość nie mija, tylko jest coraz większa, i przekłada się na szerszą tematykę książek. Dziś mam Wam do pokazania dwie książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, dla dzieci powyżej 7 roku życia.

 

Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Ta książka skupia się głownie na zwierzętach, nie ma ona ścisłego podziału na rozdziały, ale je wstęp jest niesamowity. Podkreśla znaczenie różnorodnych istot w życiu człowieka.

Książka zaczyna się od powieści o jeleniu, następnie mowa o niedźwiedziu, a na kolejnych stronach poczytamy również o łabędziu. To w jaki sposób została napisana, sprawia że najlepiej jest ją czytać na wyrywki. Bo czytanie w jednym ciągu może być trudne do skupienia uwagi dla młodszych dzieci.

Dowiemy się z niej, jakie role pełniły dawniej zwierzęta i z jakimi symbolami je wiązano. Jest to książka, która potrafi zaskoczyć swoją treścią.

 

 

Świat człowieka – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Ta książka, to ostatnio hit w naszym domu, Noam wraca do niej bezustannie, aby potem zasypać nas różnymi informacjami. Jak powstali ludzie? Gdzie zbudowano pierwsze miasta? Jak wynaleźliśmy pismo? Kto wymyślił pieniądze? To tylko niektóre z pytań na które poznał już odpowiedzi.

Z każda stroną dowiadujemy się nowych rzeczy, idąc śladami człowieka od czasów prehistorycznych do współczesności i poznaj fascynujące cywilizacje oraz kultury, które tworzyły nasz świat. Skupiamy się w niej na rozwoju techniki, wynalazkach i przełomowych momentach w dziejach ludzkości.

Całość napisana w przystępny sposób, połączona z ciekawymi ilustracjami.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *