Książek nigdy za wiele! Książki z morałem i audiobookiem

Książek nigdy za wiele! Książki z morałem i audiobookiem

marzec 12, 2021 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Dziś pokaże Wam dwie książki od Wydawnictwa Tatarak, z jedną z nich mogliście się już spotkać. Ponieważ jest to wznowienie tytułu, który po raz pierwszy ukazał się w Polsce trzynaście lat temu i otrzymał Nagrodę Honorową Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2007.  Mowa o tytule -„Wilczek’. Druga, zaś to nowość pt.: „Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów”. 

 

Wilczek – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Wilczek jest jednym z gromadki dzieci państwa Wilków. Wygląda jak jego bracia i siostry, ale tak naprawdę jest zupełnie inny niż oni. Jego rodzeństwo uwielbia np., polować na króliki, on zaś bawi się z nimi w chowanego, lub zamiast łowić ryby, on pluska się z nimi lub urządza wyścigi w wodzie. A najbardziej zaskakujące jest to, że Wilczek uwielbia jeść szczaw.

Jak się pewnie domyślacie rodzice martwili się o Wilczka, o to co z niego wyrośnie, jak se poradzi, zaś dzieci wyśmiewały go z powodu jego inności. Dlatego też Wilczek uciekł do lasu, a w nim poratowała go pomysłem zaprzyjaźniona mysz.

Jest to piękna historia o tolerancji i inności, o tym, że można mieć wielu przyjaciół i czuć się bardzo samotnym. Bo odrzucenie rodziny bardzo boli. Poza wspaniałym przekazem, ta książka ma coś jeszcze, otóż niesamowite ilustracje Józefa Wilkonia.

 

 

Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

 

Cała akacja toczy się w spokojnym Miasteczku, w którym pewnego dnia mieszkańcy odkrywają, że zniknęły obrazy z ich domów. Sami przyznajcie, że to dziwne, że wszystkim mieszkańcom ukradziono tylko obrazy?? Do rozwiązania tej sprawy została Agentka Loka, i wraz z z Posterunkowym Ziółko przesłuchują sąsiadów, zbierają dowody i poszlaki. 

Znalezienie sprawcy nie jest takie łatwe, bo okazuje się że wiele osób mogło dokonać kradzieży, np., Pan Franciszek Listonosz pragnie się wybrać w egzotyczną podróż, a Panu Burmistrzowi pozwoliło by to załatać dziurę w miasteczkowym budżecie,

Na szczęście Agentce Loli udaje się znaleźć winnego, nie powiem Wam kto to był, bo warto podsunąć tą książkę dzieciom do czytania, trzyma w napięciu, idealna dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, z ekologią i sztuką w tle.

Dodatkowe plusy należą się tej książce za to, że po każdym rozdziale czekają na dziecko do rozwiązania, zagadki, rebusy, a także znajdują się tu również barkody, które po zeskanowaniu telefonem kierują do europeana.eu – czyli wielkiego muzeum online. Poza tym do książki dołączony jest audiobook, przeczytany przez Annę Cieślak. Idealnie sprawdzi się do auta, w długą podróż.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *