Książek nigdy za wiele! Mali Wielcy, kolejne odsłony.

Książek nigdy za wiele! Mali Wielcy, kolejne odsłony.

sierpień 15, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj
Seria książek „Mali Wielcy”, to jedna z moich ulubionych serii, jeszcze za nim ukazała się w polskim wydaniu rozważałam jej zakup. Na szczęście, już jest i wspólnie z dziećmi możemy poznawać ludzi, którzy dokonali wielkich rzeczy. Dzięki tym książkom dzieci mają okazję poznać wiele ciekawych wątków, a nawet potem wykorzystać je w szkole. Przepięknie zilustrowane, historie są napisane w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla przedszkolaka.
Do tej pory w serii „Mali Wielcy” ukazało się 14 tytułów, 8 pojawiło się już na blogu <tutaj>, <tutaj>, jeśli macie ochotę je zobaczyć to zapraszam.

Mali Wielcy. Maria Montessori – Wydawnictwo Smart Books <tutaj>

Maria bardzo chętnie zdobywała wiedzę, ale uważała, że nauka w szkole jest nudna. Dzięki swojemu uporowi i wytrwałości ukończyła studia medyczne i została pierwszą kobietą lekarką we Włoszech.

Pracując z niepełnosprawnymi dziećmi prowadziła obserwacje i badania naukowe, dzięki czemu opracowała Metodę Montessori. Metoda ta kładzie nacisk na wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, obecnie jest bardzo popularna w placówkach pedagogicznych.

Mali Wielcy. Agatha Christie – Wydawnictwo Smart Books <tutaj>

Agatha Christie to najbardziej znana pisarka kryminałów, od dziecka uwielbiała czytać książki, lecz zawsze wymyślała swoje zakończenie. Jako młoda dziewczyna podczas I wojny światowej pracowała w szpitalu, gdzie pomagała rannym żołnierzom i dowiedziała się wiele na temat różnych niebezpieczeństw. Po wojnie postanowiła skorzystać ze swojej wiedzy oraz wyobraźni i zajęła się pisaniem kryminałów.

Dotychczas wydano ponad miliard egzemplarzy jej książek w języku angielskim oraz drugi miliard przetłumaczonych na  blisko 50 języków obcych. Te liczby robią wrażenie prawda.

 

Mali Wielcy. Karol Darwin – Wydawnictwo Smart Books <tutaj>

Karol urodził się w rodzinie naukowców, jego fascynacja naturą sprawiła, że jako członek wyprawy badawczej wyruszył w rejs okrętem wzdłuż wybrzeży Afryki, Ameryki Południowej i Australii, a podróż ta odcisnęła trwały ślad w dziejach nauki.

Jego obserwacje, notatki i okazy przyrodnicze pochodzące z podróży oraz dalsze badania naukowe zaowocowały opracowaniem teorii ewolucji. Zgodnie nią wszystkie gatunki pochodzą od wcześniejszych form życia, które na przestrzeni lat stopniowo się przekształcają, a szansę na przetrwanie mają organizmy posiadające najlepszą zdolność adaptacji.

 

Mali Wielcy. John Lennon – Wydawnictwo Smart Books <tutaj>

John urodził się w Liverpoolu podczas II wojny światowej. Lubił rysować i uczył się grać na gitarze, którą dostał od mamy. Kiedy wraz z kolegami postanowił założyć zespół muzyczny, nie wiedział, że na zawsze odmieni on historię muzyki. Bo przecież cały świat oszalał na punkcie grupy „The Beatles”.

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *