Książek nigdy za wiele! Mamo nie odchodź + niespodzianka

Książek nigdy za wiele! Mamo nie odchodź + niespodzianka

Luty 1, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Ostatnie dni spędzam, z dzieciakami w dokładnie ten sam sposób, a mianowicie codziennie po szkole kiedy to już zjedzą obiad, odrobią lekcje siadamy i czytamy wspólnie książki. Dotąd robiliśmy to głównie wieczorami przed snem, ale ostatnio czujemy silniejszą potrzebę, robienia tego częściej.

Dlatego też dziś pokażę Wam książkę, która dopiero co trafiła w nasze ręce, a już przeczytaliśmy ją wspólnie kilkadziesiąt razy. Mowa o „Rodzina Terefilków Czekamy na Mamę” <tu klik>. Rodzinę Trefilków możecie znać z uwielbianego przez dzieci serialu telewizyjnego – my znamy!

W tej książce poruszony zostaje temat emocji, jakie towarzyszą często dzieciom kiedy rodzic wyjeżdża. Treflinka bardzo przeżywa rozstanie z mamą, boli ją brzuszek z tego powodu i jest jej smutno. Podczas tej rozłąki odwiedza ją ulubiona ciocia, którą uczy nowych kroków tanecznych, z bratem przygotuje laurkę dla mamy. Książka ta pomaga zrozumieć dzieciom skąd się one biorą dane emocje i jak można sobie z nimi poradzić. Poza tym w fajny sposób uświadamia również rodzicom, czego nie powinni robić np., nie wymykamy się z domu bez pożegnania.

Poza tym znajdziecie w niej zabawy aktywizujące dla dzieci i rodziców, porady jak wspierać dziecko w codziennych wyzwaniach. A to wszystko stworzone zostało przez psychologa.  Jest to moim zdaniem idealna książka dla dzieci już od 3 roku życia. Dodatkowo na sam koniec mam dla Was niespodziankę w postaci 3 książek, które mogą trafić w Wasze ręce. Co trzeba zrobić przeczytacie w regulaminie poniżej:

POSTANOWIENIA OGÓLNE
Organizatorem Konkursu jest swiatkarinki.pl i Fundatorem Nagród jest Wydawnictwo Znak Emotikon
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony swiatkarinki.pl
3. Uczestnikiem Konkursu, na warunkach określonych w Regulaminie Konkursu, może być każda osoba fizyczna powyżej 18 roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu Konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 01.02.2020 r. poprzez publikację na blogu swiatkarinki.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 07.02.2020r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 10.02.2020r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu swiatkarinki.pl
7. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu.
8. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
II. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
1. Przebieg konkursu:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie komentarza odpowiadającego na pytanie „Opowiedz kiedy pierwszy raz zostawiłaś dziecko?”
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności, wartości estetycznej zgłoszeń a także ich zgodności z treścią zadania konkursowego.
c. Uczestnik konkursu może przesłać kilka zgłoszeń, ale wygrać tylko jedną nagrodę.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. Akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY I WYDANIE NAGRÓD
1.Autorzy 3 najzabawniejszych naszym zdaniem zgłoszeń otrzymają 1 książkę pt., „Rodzina Treflików czekamy na Mamę”
2. Niezgłoszenie się w wiadomości prywatnej w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników konkursu jest równoznaczne z rezygnacją zwycięzcy z nagrody.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na osobę inną niż wybrana przez Jury.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

 

GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

 moj_caly_swiat :

Pierwszy raz rozstałam się z córeczka, gdy mąż zabrał mnie na 2 dniowy wyjazd niespodziankę. Niunia miała wtedy 1,5 roku i wcześniej się nie rozstawaliśmy. Była bardzo do mnie przywiązana i przez każde moje nawet krótkie wyjście do sklepu rozpaczała i płakała. Nie wyobrażałam sobie jak zniesie dwudniowa rozłąkę. Cały wyjazd myslalam o niej, denerwowałam się, zastanawiałam co robi a tymczasem okazało się, że ona świetnie się bawiła! Była tak zajęta spędzaniem czasu na zabawie z teściową, że jak wrocilam po nią stęskniona to jeszcze do domu wracać nie chciała! Od tamtej, gdy uświadomiłam sobie, że to ja byłam do niej przywiązana a nie ona do mnie, częściej wyjeżdżamy sami 😉

Motryk :

Pierwszy raz „zostawiłam” swoją córeczkę, gdy miała 3 miesiące. Wyszłam wtedy na wieczór panieński kuzynki. Córeczka miała zostać pod opieką Taty. Byłam pełna obaw, czy powinnam, czy malutka wytrzyma beze mnie kilka godzin. Wiedziałam że mąż świetnie sobie poradzi ale mimo wszystko piekielnie się denerwowalam…w dniu imprezy przygotowałam wszystko tak, żeby mąż nie miał problemu ze znalezieniem czegokolwiek. Cały wieczór byłam zestresowana, co jakiś czas zerknąłem na tel czy nie ma informacji ze musze juz wracać. Stres był daremny, „po kolacji” maleńka od razu usnela i przespala prawie całą noc 🙂

Ha, świetny serial, oglądamy czasem! Oczywiście mam też chrapkę na książeczkę, więc dołączam się do walczących o nagrodę:
-wiek córki: 2 lata
-wiek matki: 40 lat
-powód porzucenia: wyjazd służbowy zagraniczny do strefy Euro
-reakcja dziecka na brak matki: totalna obojętność, radość z zabaw z tatą, ani jednego pytania o mamę, zero tęsknoty
-reakcja matki na rozstanie z córką: wreszcie się wyspałam całą noc bez pobudek, nawoływań, bo piciu, bo mleczko, bo tak, a czemu masz spać, skoro ja się wybudziłam, chodź do mnie potrzymać za rączkę itd.
-radość z powrotu: ogromna!!!

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

 • Mój syn lubi oglądać tę bajkę i może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest w wieku, w którym z większości bajek już wyrósł i ogólnie rzadko je ogląda 🙂

 • moj_caly_swiat :

  Pierwszy raz rozstałam się z córeczka, gdy mąż zabrał mnie na 2 dniowy wyjazd niespodziankę. Niunia miała wtedy 1,5 roku i wcześniej się nie rozstawaliśmy. Była bardzo do mnie przywiązana i przez każde moje nawet krótkie wyjście do sklepu rozpaczała i płakała. Nie wyobrażałam sobie jak zniesie dwudniowa rozłąkę. Cały wyjazd myslalam o niej, denerwowałam się, zastanawiałam co robi a tymczasem okazało się, że ona świetnie się bawiła! Była tak zajęta spędzaniem czasu na zabawie z teściową, że jak wrocilam po nią stęskniona to jeszcze do domu wracać nie chciała! Od tamtej, gdy uświadomiłam sobie, że to ja byłam do niej przywiązana a nie ona do mnie, częściej wyjeżdżamy sami 😉

 • Bardzo ciekawa książeczka. Bajkę znamy i czasem oglądamy. 🙂

 • Niestety nie mam jeszcze dzieci, ale jak tylko będę to z pewnością ta książeczka zagości na naszej półeczce.

 • Marlena H. :

  Czekamy na tę książkę! Mój starszy synek lubi Treflikow. Na święta pod choinkę dostał grę planszową „Grzybobranie Treflikow”, w którą gramy praktycznie w kazdy wieczór. 😁 Lubimy bajkę, jak i piosenki Treflikow, dlatego myślę, że książka też się u nas sprawdzi. 😊

 • A ja dzisiaj już drugi raz trafiam w Internecie na informacje o tej książce:) to musi być hit jakiś;)

 • Motryk :

  Pierwszy raz „zostawiłam” swoją córeczkę, gdy miała 3 miesiące. Wyszłam wtedy na wieczór panieński kuzynki. Córeczka miała zostać pod opieką Taty. Byłam pełna obaw, czy powinnam, czy malutka wytrzyma beze mnie kilka godzin. Wiedziałam że mąż świetnie sobie poradzi ale mimo wszystko piekielnie się denerwowalam…w dniu imprezy przygotowałam wszystko tak, żeby mąż nie miał problemu ze znalezieniem czegokolwiek. Cały wieczór byłam zestresowana, co jakiś czas zerknąłem na tel czy nie ma informacji ze musze juz wracać. Stres był daremny, „po kolacji” maleńka od razu usnela i przespala prawie całą noc 🙂

 • Ha, świetny serial, oglądamy czasem! Oczywiście mam też chrapkę na książeczkę, więc dołączam się do walczących o nagrodę:
  -wiek córki: 2 lata
  -wiek matki: 40 lat
  -powód porzucenia: wyjazd służbowy zagraniczny do strefy Euro
  -reakcja dziecka na brak matki: totalna obojętność, radość z zabaw z tatą, ani jednego pytania o mamę, zero tęsknoty
  -reakcja matki na rozstanie z córką: wreszcie się wyspałam całą noc bez pobudek, nawoływań, bo piciu, bo mleczko, bo tak, a czemu masz spać, skoro ja się wybudziłam, chodź do mnie potrzymać za rączkę itd.
  -radość z powrotu: ogromna!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *