Książek nigdy za wiele! Motoryzacja dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Motoryzacja dla najmłodszych

czerwiec 1, 2022 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Fajnie jest mieć syna, którego kręci sport i motoryzacja, bo to daje możliwości poznawania nowych tematów nawet dla mnie teraz. Dlatego też dziś pokażemy Wam dwie książki skupiające się na tematyce samochodowej, ale skierowane do dzieci w różnym wieku. Znajdziecie tu zarówno książki dla młodszych jak i starszych dzieci.

 

Samochody i ich fascynujące silniki – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To swego rodzaju nauko komiks, z którym wybierzecie się w podróż do przeszłości, ale opowie także o teraźniejszości i planach na przyszłości. Porusza ona temat powstania koła, silników parowych, spalinowych, nadwozia, pracy silnika. Dowiecie się z niej np., kiedy odbyła się pierwsza podróż samochodem, i odbyła ją kobieta – Bertha Benz. Poznacie razem z nią także historię radia, czy też klaksonu. Pozwoli Wam również zajrzeć do środka auta. Ostatnia część skupia się również na bardzo ważnym temacie – samochody i środowisko naturalne.

Jest to idealna książka dla dzieci od 6 do 10 roku życia.

 

Co jest w środku? Pojazdy – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jak sam tytuł już zdradza, dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, co znajduje się np., w środku ambulansu, wozu strażackiego, radiowozu, śmieciarki, helikoptera pogotowia górskiego, pontonu ratowniczego i inne. Dokładność ilustracji robi ogromne wrażenie, ponieważ to na nich widać jak bardzo przyłożono się do pokazania wnętrz pojazdów.

Poza tym, że dzieci poznają dokładnie wnętrza i wyposażenie aut, to dodatkowo poznają różne zawody. A wszystko to wydane zostało na sztywnych tekturowych stronach, dzięki czemu książka będzie długo służyć dzieciom. Jest to książka, która może się pojawić w biblioteczce już małego dziecka, ponieważ można ją wykorzystać także przy etapie rozwoju mowy.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

  • Przyznam, że o tej książce wcześniej nie słyszałam, a myślę, ze z pewnością spodoba się maluchowi, który kocha motoryzację 😉 To będzie naprawdę dobry sposób na zachęcenie go do czytania, a jak wiadomo to podstawa rozwoju. Sama kocham książki i staram się szukać sposobów, które zachęcą do ich czytania dzieci 😉 Także dziękuję za ten artykuł. Mam nadzieję, że przedstawicie kolejne propozycje typowo dla chłopców, raczej trudno jest coś takiego znaleźć na własną rękę. Zapewne wiele mam doceni wartość tej książeczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *