Książek nigdy za wiele! Motoryzacja dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Motoryzacja dla najmłodszych

czerwiec 1, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Fajnie jest mieć syna, którego kręci sport i motoryzacja, bo to daje możliwości poznawania nowych tematów nawet dla mnie teraz. Dlatego też dziś pokażemy Wam dwie książki skupiające się na tematyce samochodowej, ale skierowane do dzieci w różnym wieku. Znajdziecie tu zarówno książki dla młodszych jak i starszych dzieci.

 

Samochody i ich fascynujące silniki – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To swego rodzaju nauko komiks, z którym wybierzecie się w podróż do przeszłości, ale opowie także o teraźniejszości i planach na przyszłości. Porusza ona temat powstania koła, silników parowych, spalinowych, nadwozia, pracy silnika. Dowiecie się z niej np., kiedy odbyła się pierwsza podróż samochodem, i odbyła ją kobieta – Bertha Benz. Poznacie razem z nią także historię radia, czy też klaksonu. Pozwoli Wam również zajrzeć do środka auta. Ostatnia część skupia się również na bardzo ważnym temacie – samochody i środowisko naturalne.

Jest to idealna książka dla dzieci od 6 do 10 roku życia.

 

Co jest w środku? Pojazdy – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jak sam tytuł już zdradza, dzięki tej książce dzieci dowiedzą się, co znajduje się np., w środku ambulansu, wozu strażackiego, radiowozu, śmieciarki, helikoptera pogotowia górskiego, pontonu ratowniczego i inne. Dokładność ilustracji robi ogromne wrażenie, ponieważ to na nich widać jak bardzo przyłożono się do pokazania wnętrz pojazdów.

Poza tym, że dzieci poznają dokładnie wnętrza i wyposażenie aut, to dodatkowo poznają różne zawody. A wszystko to wydane zostało na sztywnych tekturowych stronach, dzięki czemu książka będzie długo służyć dzieciom. Jest to książka, która może się pojawić w biblioteczce już małego dziecka, ponieważ można ją wykorzystać także przy etapie rozwoju mowy.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *