Książek nigdy za wiele! Must have w biblioteczce dziecka

Książek nigdy za wiele! Must have w biblioteczce dziecka

lipiec 7, 2021 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Są takie serie książek, które zdecydowanie powinny trafić w ręce każdego dziecka. I dziś właśnie o takich książkach będzie mowa, są wartościowe, poruszają ważne tematy, które pojawiają się w życiu dzieci.

 

Szym Pansik nie śpi całą noc – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

To już trzecia książka wydana w tej serii, wcześniej pisałam Wam o „Szym Pansik ma własne zdanie”<tutaj>, a tytuł „Szym Pansik ma zły humor” dopiero trafi do naszej kolekcji. To, co podoba nam się w tej serii, to to, że porusza ona tematy związane z emocjami i umiejętnościami społecznymi.

W tej książce Szym Pansik dostaje zaproszenie na nocowankę, podczas której spędzi noc w towarzystwie najbliższej rodziny i przyjaciół. Jest on tym bardzo podekscytowany, bo przecież na nocowankach nikt nie śpi, tylko robi się inne dużo ciekawsze rzeczy. Plany ma wielkie, ale czy to mu się uda? Musicie przeczytać już sami. 

 

 

Wszystko o przyjaźni – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

To idealna książka dla dzieci już od 4 roku życia, autorka zebrała w niej wszystkiej najważniejsze kwestie dotyczące przyjaźni. Poza tym, że przeczytamy w niej, dlaczego potrzebujemy przyjaciół, jak nawiązać z kimś przyjaźń. To do tego podane są trafne przykłady.

A to wszystko zostało przedstawione na kolorowych ilustracjach, co sprawia, że dzieci chętnie sięgają po tą książkę. Poza tym w tej serii znajdziecie jeszcze takie tytułu jak; „Wszystko o emocjach”, „Wszystko o rodzinach”.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *