Książek nigdy za wiele! My dzieci świata i Rodzina

Książek nigdy za wiele! My dzieci świata i Rodzina

styczeń 1, 2019 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Pierwszy dzień Nowego Roku, a my nie próżnujemy i mimo wszystko, mamy dla Was kolejny książkowy wpis. Tym razem chcemy Wam pokazać dwie książki od wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej, które spodobały się naszym dzieciom.

Zaczniemy od „To My dzieci świata” <tu klik> to książka która zaraz po jej otwarciu urzekła mnie na maksa. To w niej wyruszamy w podróż z Igą, Gutkiem i ich psem Globusem, by poznać dzieci z najdalszych zakątków świata. Idealnie pokazuje ona jak różni się życie na różnych kontynentach, i jednocześnie w radosny sposób uczy akceptacji i otwartości do świata.

 

Druga książka nosi tytuł „Rodzina Wafelków – Porady na dziecięce sprawy” <tu klik> w domu z różowymi drzwiami mieszka rodzina Wafelków składająca się z: Taty, Mamy, Lusi, Filipa, psa i kota. Dzięki nim poznamy odpowiedzi na takie pytania jak:

Już po tych kilku pytaniach widać, że w książce poruszane są ważne tematy, które możemy przerobić z naszymi dziećmi. Dodatkowo pierwszych parę stron poświęconych jest dokładnemu opisowi rodziny Wafelków i ich jej przyjaciół. Cała książką jest napisana w ciekawy sposób, a dzięki temu że jest w niej dużo opowiadań idealnie sprawdzi się do czytania przed snem.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *