Książek nigdy za wiele! Natka i jej przygody…

Książek nigdy za wiele! Natka i jej przygody…

grudzień 20, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

 

W tej serii ukazały się w sumie trzy tomy, idealne dla dzieci w wieku 6-8lat. Dzięki dużej czcionce, ciekawym ilustracjom i przygodach z udziałem Natki, dzieci czytają je z wielki, zaciekawieniem. Dużym plusem jest również to, że każdy tom można czytać niezależnie od siebie.

 

Natka i zbuntowany królik – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

Znajdziemy, w niej trzy różne opowiadania o zwierzątku gdzie Natka, marzy o swoim własnym zwierzątku, ale na jej nieszczęście zwierzątko (królika), dostaje jej siostra Nina. O wróżce Zębuszce i o tym, co się stanie, gdy wypadnie Natce ząb? I o zakupie zraszacza ogrodowego, o którym tak bardzo marzy Natka, ale rodzice nie chcę się na niego zgodzić.

 

Natka i magiczna gąsienica – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

W kolejnym tomie znowu czekają na nas trzy opowiadania, w pierwszym Natka opiekuje się klasową gąsienicą Stefką. Nie jest to jednak zwykła gąsienica, tylko magiczna, bo potrafi znikać. Co się stanie, gdy zniknie, co powie nauczyciel i koledzy z klasy?

W drugim zaś opowiadaniu Natka i jej alter ego Marcelina biorą w swoje ręce sprawę zadania domowego. Nina jest starszą siostrą Natki, i  zaprasza do siebie kolegę, Maksa Rudzika. Chłopiec jest przykładem chodzącego ideału, co jest zupełnym przeciwieństwem psotnej Marcelinie, która szybko zajmuje się pięknie odrobioną pracą domową Maksa.

Trecie opowiadanie jest o okularach i futerale, który klika przy zamykaniu. I o takich właśnie okularach z klikającym futerałem marzy Natka, bo przecież ma problemy ze wzrokiem. Ale rodzice nie biorą na poważnie jej zdania, aż w końcu zabierają ją na wizytę do okulisty, a tak wydarza się coś zaskakującego.

 

Natka i niesforny Elf – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

Niedawno ukazał się trzeci tom przygód Natki,  w którym również czekają na nas trzy różne opowiadania. W pierwszym poruszany jest temat Świąt Bożego Narodzenia, bo przecież wtedy należy być grzecznym. I tak właśnie postanawia się zachowywać Natka, to właśnie wtedy może ubrać choinkę, i podziwiać swoją ulubioną ozdobę – elfa. Jak się domyślacie to o nim mowa w tytule książki.

Drugie opowiadanie związane jest ze szkołą. Natka chodzi do pierwszej klasy i ma bardzo wybujałą wyobraźnię, woli np., udawać Hiszpankę nieznającą języka, niż rozwiązywać zadania z matematyki. Aż tu nagle pojawia się nowy uczeń w klasie, więc Natka postanawia, że chłopiec zostanie jej najlepszym przyjacielem. Tylko czy jej się to uda?

Trzecie i ostatnie opowiadanie porusza temat niemowlaków. Natkę ma odwiedzić jej kuzyn Wiktor, który jest niemowlakiem i potrzebuje stałej opieki. To zadanie chce wziąć na siebie właśnie Natka, tylko jakoś nikt z dorosłych nie uważa tak samo. Czy uda jej się przejąć opiekę nad niemowlęciem?

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *