Książek nigdy za wiele! Naturalne antybiotyki

Książek nigdy za wiele! Naturalne antybiotyki

listopad 20, 2018 | Opublikowano przez 20 komentarzy

 

 

Kiedy w jednej z księgarni internetowych zobaczyłam tą książkę pomyślałam, że chętnie ją przeczytam. Wiadomo jesień to okres kiedy dzieci zaczynają częściej chorować. Cofając się pamięcią do zeszłego roku, to mam przed oczami obraz ciągle chorującego Noama. Więc z nadzieją, że w tym roku uda nam się uniknąć antybiotyków zdecydowałam się na tę że książkę „Naturalne antybiotyki”.

O niemal każdym z nich mówiło się już setki lat temu, ale zapomniano o nich z powodu coraz łatwiejszego dostępu do produkowanych masowo przez koncerny farmaceutyczne antybiotyków. Jednak naturalne antybiotyki cały czas istnieją. Claudia Ritter w swoje książce wyjaśnia:

W tej książce pokazana jest sensowna alternatywa w postaci naturalnych antybiotyków, czyli roślin, które wytwarzają substancje antybiotyczne.  Poza tym w książce tej znajdziecie także dużo przepisów na napary, nalewki, kompresy, inhalacje (niektóre z nich znałam nawet ja, bo stosowała je moja babcia), a całość uzupełniona jest o portrety czterdziestu pięciu najważniejszych ziół oraz przypraw o działaniu antybiotycznym.

Ta książka to bardzo fajny zbiór porad, ale takich ze zdrowym rozsądkiem, bo znajdziecie tam też informacje, że jeśli to nie pomaga to najlepiej udać się do lekarza!

Naturalne antybiotyki – wydawnictwo Muza < tu klik>

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *