Książek nigdy za wiele! Nauka nie musi być trudna.

Książek nigdy za wiele! Nauka nie musi być trudna.

czerwiec 1, 2020 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Dziś chcieliśmy Wam pokazać trzy książki od Wydawnictwa Papilon, skierowane do dzieci w różnym przedziale wiekowym, o zupełnie różnej tematyce, nie mniej jednak każda z nich ma w sobie to coś co może Was do niej przyciągnąć.

 

Liczyświnki <tu klik>

Zacznę od książki dla najmłodszych, wydanej w twardej i sztywnostronicowej oprawie. Liczyświnki, to książka, która ma za zadanie naukę liczb od 1 do 10. Ilustracje są zabawne, a także z mnóstwem szczegółów. Dodatkowym plusem tej książki są zabawne zadania utrwalające rozpoznawanie cyfr.

 

Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia <tu klik>

Bardzo fajna książeczka, dla dzieci już od 2 roku życia, ponieważ przedstawia zbiór różnych scenek, przez które przechodzi każde dziecko. Tematyka jest bardzo różna, co daje możliwość wyszukania go w spisie treści i przeczytania go z dzieckiem, np., jeśli dziecko boi się iść spać, zaglądamy do rozdziału o potworach pod łóżkiem.

Jest ona pomocna w przerobieniu trudnych tematów dla dzieci, jak i do przygotowania przed ważnym dla niego wydarzeniem. Ta książka pomaga dzieciakom zdobywać zarówno nowe umiejętności z odwagą i zasadami bezpieczeństwa.

Ilustracje są klasyczne, nie przerysowane dzięki czemu na pewno spodobają się nie tylko dzieciom.

 

W sercu lasu. Wędrówka po lasach świata <tu klik>

Sam tytuł zdradza co nas może czekać w tej książce, a jest to wędrówka po lasach świata, od tajgi po tropikalną dżunglę. To z niej dzieci mogą się dowiedzieć co daje las naszej planecie, i jakie mamy gatunki drzew, poznają jakie stworzenia mieszkają w dziuplach, norkach i koronach drzew.

Wszystko jest bardzo czytelnie opisane, dzięki czemu chętnie się czyta, a dzieci w przystępny sposób poszerzają swoją wiedzę. Ze wszystkich trzech książek jakie Wam dziś pokazałam, ta zdecydowanie jest dla dzieci powyżej 5 roku życia.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *