Książek nigdy za wiele! Niebosiężne drzewo i Zaklęty las

Książek nigdy za wiele! Niebosiężne drzewo i Zaklęty las

luty 28, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

W tym nie łatwym czasie tym bardziej cieszę się, że nasze dzieci lubią czytać książki i to w nich znajdują ukojenie. Ostatnio w naszym domu pojawiły się dwa nowe tytuły, o których tu Wam trochę napiszemy.

 

Zaklęty Las – Wydawnictwo Znak emoticon <tutaj>

To pierwszy tom niesamowitej serii, którą napisała angielska pisarka Enid Blyton. Głównym bohaterami książki jest trójka rodzeństwa; Joe, Beth i Frannie. Ich historia zaczyna się w dniu, w którym przeprowadzają się z rodzicami na wieś. Ta przeprowadzka bardzo cieszy dzieci, nie mogą się doczekać, kiedy poznają lepiej całą okolicę.

To właśnie podczas jej zwiedzania odkrywają, że w pobliżu ich domu znajduje się tajemniczy las. Ludzie z wioski nazywają go Zaklętym lasem, bo jest on niezwykły. Na początku dzieci nie wierzyły w jego niesamowitość, ale z czasem ciekawość wygrała i postanowiły go odwiedzić.

 

 

Niebosiężne drzewo – Wydawnictwo Znak emoticon <tutaj>

To drugi tom z tej serii, rodzeństwo Beth, Joe i Frannie kontynułują swoje przygody, ale tym razem dołącza do nich ich kuzyn Rick, który do niedawna jeszcze nie wierzył w istnienie Niebosiężnego drzewa. Do dzieci dołączają oczywiście ich przyjaciele z Zaklętego lasu, ale prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy trafiają do Krainy na Opak.

Jak się już domyślacie, wszystko jest, w niej na opak, czyli do góry nogami. Joe szybko sprowadza na siebie gniew policjanta, który wymaga przestrzegania prawa. Na szczęście z pomocą rodzeństwa i przyjaciół Joe wydostał się z tej krainy. Potem wystarczyło, już tylko poczekać aż nad Niebosiężnym drzewem pojawi się Kraina Czary Mary.

To piękna historia, która porusza temat przyjaźni, lojalności, a także poznawania nowości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *