Książek nigdy za wiele! Niesamowite książki dla dzieci

Książek nigdy za wiele! Niesamowite książki dla dzieci

październik 28, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

W biblioteczkach naszych dzieci znajdziecie przeróżne tematycznie książki, a to, bo staramy się wpierać i zarazem rozwijać ich zainteresowania. Dlatego chcieliśmy Wam pokazać te trzy niesamowite picterbooki od Wydawnictwa Znak Emotikon.

 

Zakazane miejsca na świecie – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

To książka, która nas zaskakuje już od samego początku. Autor zabiera nas w podróż magicznym dywanem do 19 tajemniczych i niedostępnych miejsc. Nasz dywan zabiera nas do niesamowitych miejsc, a ja wymienię Wam tylko kilka z nich; Wyspa Bouveta, Cesarski grobowiec, Strefa 51, Tajne archiwa Watykanu itd…

Z każdym odwiedzonym miejscem dowiadujemy się o nich czegoś ciekawego. Dodatkowo na korzyść działają tu ilustracje, które pobudzają wyobraźnię coraz bardziej z każdą stroną.

 

Milion ostryg na szczycie góry – Wydaniwctwo Znak Emotikon <tutaj>

Na samym początku książki pojawiają się następujące pytania; Skąd ostrygi wzięły się na szczycie góry? Czy przywiał je tu jakiś huragan? A może same się tu wspięły? Są one ciekawym wprowadzeniem do świata skamielin, warstw geologicznych, poszczególnych okresów w dziejach Ziemi i sposobów odmierzania czasu.

Wraz ze znanym geologiem, dzieci wyruszą w fascynującą podróż przez miliony lat i odkryją, jakie tajemnice kryje w sobie Ziemia. Bardzo fajna książka, śmiało możecie ją czytać z dziećmi od 4 roku życia.

 

Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata – Wydawnictwo Znak Emotikon <tutaj>

Na tę książkę czekał najbardziej Noam i nie zawiodła go wcale. To książka pełna tajemnic opisuje najgłośniejsze kradzieże i spektakularne śledztwa ostatnich 150 lat. Historie te są opisane krok po kroku, zaczynając od  opisu przestępcy, przebiegu śledztwa, co było kluczem w odkryciu sprawców.

Dodatkowy plus za formę wydania, ilustracje przypominają formę gazety, co sprawia, że czyta się ją z jeszcze większym zaciekawieniem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *