Książek nigdy za wiele! Niesamowite przygody Robocika Boot

Książek nigdy za wiele! Niesamowite przygody Robocika Boot

październik 26, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Bardzo często staram się podsuwać naszym dzieciom książki, wydane w seriach. Dlaczego, kiedy spodoba im się dana historia, to jeszcze z większą chęcią sięgają po kolejne ich wydanie. Tatinek często się śmieje, że to taki cwany sposób, aby więcej czytali i jednocześnie myśleli, że nikt w tym palców nie maczał.

W tej serii ukazały się w sumie 3 tytuły;

Jest to idealna seria dla dzieci już od 6 roku życia, a do jej największych zalet zaliczamy;

 

Boot. Wielka przygoda małego robota. Tom 1 – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

Pewnego dnia mały robot Boot budzi się na wysypisku śmieci i totalnie, nie wie jak się tam, znalazł. W głowie ma dwa całe wspomnienia i połówkę trzeciego, co daje mu nadzieję, że odnajdzie swój dom. Dzięki nim Boot wie, że należał kiedyś do dziewczynki o imieniu Beti.

Nasz Boot postanawia odnaleźć Beti, ale zanim to następuje, poznaje również inne podobne do siebie maszyny. Boot w końcu zaczyna się orientować, że należy do tej starszej generacji robotów.

Przyjaciele poznani przypadkowo w trakcie poszukiwań Beti uświadamiają mu, jakie ma szanse, opcje i możliwości. Mimo wszystko Boot nie zamierza się poddać i wraz z przyjaciółmi wędruje dalej. Każdy kolejny rozdział przybliża nas do spotkania z Beti, ale także poznajemy kolejne postacie i rodząca się między robotami przyjaźń. Nie zdradzimy Wam zakończenia tego tytułu, bo warto ją przeczytać samemu, bo końcówka zarówno wzrusza, jak i zaskakuje.

 

 

Boot. Na ratunek rdzawemu. Tom 2 – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

To kolejna część przygód małego robota Boot-a i jego przyjaciół, tym razem cała historia zaczyna się od przejażdżki na karuzeli znajdującej się u doktora Drgawki, podczas której, jeden z robotów traci swój nos. BOOT i Noke, sprawca całego zamieszania, postanawiają wyruszyć do Laboratorium Testów, aby znaleźć nowy nos dla swojego przyjaciela.

Spotykają tam wiele robotów, które są przestarzałe i mechanicznie wykonują określone dla nich czynności. Tam też Boot i Noke, poznają zardzewiałego robota, któremu postanawiają pomóc się stamtąd wydostać. W tej książce skupiono się na wątku przyjaźni, bliskich, którzy stoją za nami murem w każdej sytuacji, nawet tych, które wydają się beznadziejne.

 

 

 

Boot. Park robotów. Tom 3 – Wydawnictwo Wilga <tutaj>

 

Minęło już sporo czasu, od kiedy Boot ocknął się na złomowisku z dwoma i pół wspomnieniami. Od tamtego czasu znalazł dom i prawdziwych przyjaciół, na których może polegać. Pewnego dnia Boot spotyka Pana Pigglesa (mechaniczną świnkę), którego poznał, gdy nie wiedział, kim jest, i poszukiwał swojej dawnej właścicielki Beti.

Podążając śladem Pana Pigglesa, Boot z przyjaciółmi trafia do pięknego parku, to ostatnie takie miejsce z zielenią. Tam też poznają dwójkę dzieci Jordana i Melody, którzy naprawiają i opiekują się porzuconymi mechanicznymi zwierzętami. Co wydarzy się dalej nie, będę Wam zdradzać, ale cała historia znowu porusza ważny temat przyjaźni i walki w ważnej sprawie.

BOOT 14-10

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *