Książek nigdy za wiele! Niesamowity świat zwierząt dla najmłodszych

Książek nigdy za wiele! Niesamowity świat zwierząt dla najmłodszych

wrzesień 29, 2020 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

Kiedy otworzyłam te książki, to od razu je pokochałam, i ogromnie żałuję, że nie były w naszych rękach kiedy dzieci były małe. Są to książki dla dzieci od 0 do 3 lat, jest w nich mało tekstu, strony są usztywnione a rogi zaokrąglone, dzięki czemu są idealne do małych rączek. Autorem tych książek jest Eric Carle, który napisał ponad 70 tytułów.

 

Od stóp do głów – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Na początku myślałam, że to będzie książeczka w stylu, poznajemy części ciała. Ale tak nie jest, bo poza fajnym i krótkim tekstem, ta książeczka zachęca dzieci do wykonywania ćwiczeń. Bo przecież każde dziecko, będzie chciało udowodnić, że jest gibkie jak krokodyl, lub umie klęknąć na jednym kolanie jak wielbłąd.

 

Czy chcesz być moim przyjacielem – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Mała szara myszka szuka przyjaciół, i szuka ich wśród napotkanych zwierząt, do których prowadzi ją zielona dróżka. Za nim spotyka zwierzę, które zgadza się być jej przyjacielem, aż 10 innych nim zostać nie chce. Między innymi dzięki temu, dziecko ma możliwość poznania różnych zwierząt, a także dowiaduje się jakie odgłosy im towarzyszą.

 

 

 

 

 

Konik Morski – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Głównym bohaterem książki jest Konik Morski, który ma bardzo ważne zadanie zaopiekować się jajeczkami, złożonymi przez Mamę w jego brzuszku. Konik Morski płynąc spotyka na swojej drodze inne morskie zwierzęta, gdzie to Tatusiowie mają za zadanie opiekować się jajeczkami do momentu pojawienia się dzieci na świecie.

Na swojej drodze spotyka On również inne maskujące się zwierzęta, które dziecko może dostrzec za foliowymi szybkami. Na końcu na świat przychodzą dzieci Konika Morskiego, jedne ciekawe świata, inne bojące, ale słyszą od Taty tak piękne słowa, że musicie je sami przeczytać!

 

Kameleon – Wydawnictwo Tatarak <tutaj>

Na początku czytamy parę słów o Kameleonie, o tym jak potrafi zmieniać kolory, jak dzięki swojej wytrwałości poluje na muszki. Aż pewnego dnia trafia do ZOO i po raz pierwszy w życiu widzi tyle wspaniałych zwierząt. I kiedy tak na nich patrzy myśli, że z każdego z nich chciał by coś mieć np., być duży i silny jak niedźwiedź, sprytny jak lis, czy też zabawny jak foka.

Morał jaki niesie ta książka jest piękny, bo na końcu Kameleon odkrywa, że najważniejsze co to zawsze być sobą! A tak poza tym dziecko uczy się nazw zwierząt, poznaje ich mocne strony.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *