Książek nigdy za wiele! Nowości na naszych półkach

Książek nigdy za wiele! Nowości na naszych półkach

marzec 23, 2021 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Dziś mam dla Was taką mieszankę książkę, że aż trudno było wymyślić ciekawy tytuł. Ale są to tak fajne książki, że chciałam je Wam pokazać jak najszybciej. Bo co prawda są już chwilę z nami.

 

Wirus i inne drobne ustrojstwa – Wydawnictwo Publicat <tutaj>

Tytuł tej książki jest jak najbardziej na czasie i zdecydowanie przyciąga ciekawskie dzieci. Z tej książki dowiecie się czym jest organizm, a także jego mieszkańcy, poza tym dzieci poznają pojęcie bakterii i wirusów, oraz to jakie mają sposoby na wnikanie do naszego ciała.

W bardzo fajny sposób się ją czyta porusza ona także temat komarów i kleszczy, bo one również mogą być przyczyną niebezpiecznych wirusów i bakterii. A skoro jest na czasie to wiadomo poruszono w niej również temat koronawirusa. Ale żeby nie było tak strasznie, to nie tylko o sposobie zarażania w niej przeczytamy, bo jest także o obronie organizmu i odporności nabytej jak i wrodzonej.

Jak już przebrniecie przez temat wirusów, będziecie mogli poczytać również o tym czym jest epidemia, kwarantanna, szczepionki, antybiotyki.

 

Mały inżynier. Ponad 80 eksperymentów dla ciekawych świata dziewczyn i chłopaków – Wydawnictwo Centrum Edukacji Dzięcej <tuataj>

Ta książka to jest totalny hit w naszym domu, a jak jeszcze rozpoczęliście zdalne nauczanie, i słyszycie ciągle magiczne „nudzę się”, to dzięki niej możecie być pewni, że przestaniecie. Dzięki niej wasze dzieci będą miały możliwość zrozumieć różne zjawiska właśnie poprzez zabawę!

To książka, w której znajdziecie aż 80 propozycji prostych eksperymentów i ćwiczeń. Dzięki nim macie możliwość ciekawym omówić z dziećmi przeróżne zagadnienia np.:

 

 

 

Martynka poznaje czas – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

Z Martynką poznacie właśnie tematykę czasu, dowiecie się co to jest doba, poznacie dni tygodnia, miesiące, a także dowiecie się czym różnią się pory roku. Ale to nie wszystko, bo poznacie  także najważniejsze święta w roku i dowiecie się, po co są wskazówki na zegarze. A wszystko to przy przepięknych ilustracjach jakie są w tej książce.

Poza tym na końcu książki czeka na nas krótka gra planszowa, która przypomni dzieciom nowo poznane pojęcia, a także dzięki temu je utrwali.  Bardzo fajnie sprawdzi się u dzieci z klas 1-3 i pomoże wszystko zrozumieć i utrwalić.

 

Martynka. Księga opowieści – Wydawnictwo Papilon <tutaj>

Zacznę od tego, że jeśli ktoś kocha książki z serii o Martynce to to jest zdecydowanie taka perełka, którą powinien mieć na półce. Znajdziecie w niej aż 10 opowieści z klasycznymi bajkami. Poza pięknymi ilustracjami, które są w tej książce, są też wartościowe opowiadania które uczą szacunku do zwierząt, nie kierowania się stereotypami czy pomagania innym.

Oczywiście główną bohaterką jest mała rezolutna Martynka, mimo że te opowiadania nie należą do krótkich, to są tak pięknie napisane i wartościowe, że śmiało możecie je czytać na dobranoc nawet 3 letnim dzieciom. Poza tym można również wykorzystać zawarte w książce opowiadania jako źródło inspiracji do rozmów z dziećmi na ważne, czasem bardzo trudne tematy.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *