Książek nigdy za wiele! Nowości od Naszej Księgarni

Książek nigdy za wiele! Nowości od Naszej Księgarni

luty 2, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Dziś o książkach skrajnie różnych, tak różnych, że aż trudno je ograć w tytule. Ale każda absolutnie każda wyjątkowa na swój sposób, i gwarantująca świetnie spędzony czas podczas ich przeglądania, czytania. To co je łączy to forma wydania w kartonowej oprawie, z usztywnionymi stronami. Jeśli chodzi o tematykę, to zdecydowanie dla dzieci od 5 roku życia w górę.

 

Opowiem Ci mamo, co robią dorośli – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

To książka w formie wyszukiwanki, a my tego typu książki bardzo lubimy bo  pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość. Cała akcja dzieje się na planie programu ponieważ w telewizji planowana jest premiera nowego programu telewizyjnego. Ma on nosić nazwę ,,Co robią dorośli”!, a do udziału w nim zaproszono kilka rodzin, których życie możemy śledzić na kolejnych stronach książki.

Na początku poznajemy pięć rodzin z dziećmi, pupilami. Ale to co najfajniejsze dla nas. to to że pokazane są w niej różne modele rodzin. Na kolejnych stronach poznajemy życie tych rodzi w warunkach domowych, ale nie tylko. Podsumowują z każda kolejną stroną dzieje się coraz więcej.

Poza tym na dole każdej strony czeka na nas drobny wywiad z rodziną i zadania aktywizujące, co podoba się dzieciom. Nam książka ta podoba się jeszcze z jednego powodu, pokazuje dzieciom, że my dorośli nie jesteśmy ideałami, że mamy gorsze dni, potrzebujemy czasu dla siebie, i że nie zawsze wszystko nam się udaje. W końcu jesteśmy tylko ludźmi.

 

Fakty i plotki o smokach – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jak już zdradza sam tytuł książka jest poświęcona tematyce „smoków”, już na pierwszych stronach czeka na nas krótki wykład ze smoczej anatomii. Poznacie odpowiedzi na takie pytania jak: skąd się bierze ogień w paszczy smok, jakie czubki ogona i skrzydła u nich występują. Bo przecież wszystkie smoki nie są takie same. Czeka tu na Was ogrom ciekawostek, o których na pewno nie mieliście pojęcia. Poza tym poruszono, w tej książce temat przyjaźni ludzi i smoków.

Znajdują się również w niej świetne i bardzo zabawne ilustracje. Każda strona to zupełnie nowe sceny z życia smoków i inne rodowe historie smoczych przyjaciół.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *