Książek nigdy za wiele! Nowości od Naszej Ksiegarnii

Książek nigdy za wiele! Nowości od Naszej Ksiegarnii

czerwiec 15, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Są takie serie książek, w przypadku których bardzo czekam na kolejne odsłony. A dlaczego? Bo jeszcze nigdy mnie nie zawiodły i cóż tym razem, również okazały się świetne.

 

Mistrz kieszonkowy z placu budowy – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

W końcu mam możliwość pokazać Wam kolejną część serii, którą uwielbiają dzieci. Do tej pory w jej ramach ukazały się trzy wcześniejsze pozycje – ,,Snów kolorowych, placu budowy”, ,,Rety! Ktoś nowy na placu budowy” oraz ,,Wieczór gwiazdkowy na placu budowy.

Najnowsza część nosi tytuł ,,Mistrz kieszonkowy z placu budowy” i podobnie jak poprzednie niesie ze sobą morał.  Akcja toczy się na placu budowy, gdzie pojawia się kolejna nowa maszyna. Tym razem jest to ładowarka burtowa, która zaskoczyła wszystkich swoją niewielką posturą. Ze względu na jej niewielki rozmiar reszta maszyn, reszta maszyn odprawia ją z placu budowy, bo się nie przyda, zbyt ciężka to praca dla niej.

Kiedy jednak koparka i spychacz osuwają się ze skarpy, to właśnie ta kieszonkowa ładowarka jest pierwsza na miejscu zdarzenia. Od razu wkracza do akcji ratunkowej, bo jej niewielki rozmiar daje jej wiele możliwości do szybkiego działania. I wtedy właśnie wszyscy zaczynają rozumieć, że nie wielkość ma znaczenie, ale umiejętności i odwaga. Historia ta pomaga zrozumieć dzieciom, że nie powinno nikogo oceniać się po wyglądzie.

 

 

Rok na zamku – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Witajcie na zamku króla Bolebora i królowej Drogomiry. Król Bolebora otrzymuje niezwykły prezent od czarownicy Mojmiry, który niesie za sobą wiele konsekwencji. Ale najważniejsze jest to, że na zamku spędzicie cały rok, podczas którego to poznacie wielu jego mieszkańców.  Dowiecie się, jak przez przypadek można doprowadzić do wojny, do czego mogą się przydać wynalazki królowej, a także kto burzy spokój królewskiego skarbnika i wiele  więcej ciekawych rzeczy się dowiecie.

Rok na zamku rozwija spostrzegawczość, pobudza wyobraźnie, a także rozwija umiejętność opowiadania u najmłodszych. Z tą książką nie ma mowy o nudzie!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *