Książek nigdy za wiele! Nowości z Basią

Książek nigdy za wiele! Nowości z Basią

kwiecień 1, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Seria książek z Basią jest jedną z naszych ulubionych, i wielokrotnie pokazywaliśmy Wam na blogu jej kolejne odsłony. Jeśli chcecie zobaczyć inne książki, jakie znalazły się w naszej domowej biblioteczce to zapraszam <tutaj>.

 

Basia w zoo. Gra planszowa – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Jest to gra dla dzieci od 4 roku życia, w pudełku znajdują się: 36 kafelków w trzech kolorach, 8 żetonów postaci, i instrukcja. Duży plus należy się za rozmiar pudełka, dzięki temu, że jest małe idealnie sprawdzi się podczas wyjazdów.

Celem gry jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć przedstawiających zwierzęta. Trzeba jednak uważać i nie zrobić zdjęć dwóm takim samym zwierzakom lub trzem z tym samym tłem. Czyli trzeba być bardzo uważnym w trakcie rozgrywki.

Fajne jest również to, że w zależności od wieku i stopnia zaawansowania graczy, możemy wybrać wariant gry (w sumie są 3 warianty do wyboru), i wziąć mniej kafelków i na przykład nie brać pod uwagę czynnika tła, tylko same zwierzęta.

Lub możemy grać z zaklepywaniem żetonów tzn., że kładziemy na zakrytym zwierzaku naszą postać, jeżeli wiemy co tam jest i potrzebujemy tego zwierzaka, to wtedy już nikt inny nie może nam go zabrać.

Gra jest naprawdę fajna, bardzo szybko łapie się jej zasady, a dziecko przy okazji ćwiczy zarówno pamięć jak i koncentrację.

 

Basia, Franek i zwierzaki – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

To idealna książka dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat, ponieważ ilość tekstu dostosowana jest do małego czytelnika, ostatnie strony są poświęcone utrwalaniu, a także powtórzeniu słownictwa. Poza tym w tej ukazało się już 6 tytułów:

 

W tej książce rodzeństwo poprzez zabawę, poznaje zwierzęta. Na początku, jedno z nich udaje w wybrane przez siebie stworzenie, aby za chwilę poszukać jego prawdziwego odpowiednika. Najpierw Franek udaje, że jest wielkim i groźnym niedźwiedziem, którego boi się Basia, i chowa się za Misiek Zdziśkiem, który chce się zaprzyjaźnić z Frankiem-Niedźwiedziem.

Na następnych stronach, dzieci udają kota, psa i krokodyla, aby na końcu zaglądnąć do żółwia Kajetana. Zaś na ostatnich stronach czeka na nas rozkładówka z zwierzętami, które dziecko musi nazwać.

Basia i rower – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Ten tytuł wybrałam totalnie z myślą o Noamie, bo on uwielbia jeździć na rowerze, więc wiedziałam, że ta książka mu się spodoba, Rodzina Basi postanowiła pojechać na wycieczkę zapakowała się więc do samochodu , rowery zamocowali do dachu i ruszyli w drogę.

Kiedy już dojechali do wynajętego domku, wybrali się na wycieczkę rowerową. I to o tej wyprawie rowerowej, o rozterkach Basi, i piratach rowerowych, przez których o mało co nie byłoby wypadku przeczytamy w środku.

 

 

Basia. Wielka księga o uczuciach – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

W tej serii znajdziecie jeszcze takie tytuły jak: „Wielkiej księdze słów”, „Wielkiej księdze pytań” i „Wielkiej księdze przedszkola”. Kiedy zobaczyłam ten tytuł nie mogło jej u nas zabraknąć, temat emocji jest bardzo trudny dla dzieci, i często mają problem z ich określeniem, a także radzeniem z nimi Dowiedzcie się z niej, co i o czym mówią nam uczucia, skorzystajcie też ze wskazówek Miśka Zdziśka, dzięki którym poradzicie sobie w każdej sytuacji.

 

 

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *