Książek nigdy za wiele! Nowy w mieście

Książek nigdy za wiele! Nowy w mieście

marzec 4, 2021 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Rozmawiacie z dziećmi o tolerancji i empatii? Jeśli nie, a chcielibyście zacząć to mam dla Was dziś idealną książkę od Wydawnictwa Tako – Nowy w mieście, to ciepła opowieść celebrująca życzliwość i przyjaźń.  Niesie ona piękny przekaz, że wszyscy potrzebujemy bezpieczeństwa i akceptacji.

Nowy w mieście – Wydawnictwo Tako <tutaj>

Duży, biały i kudłaty pies dociera do miasta, w którym bardzo mu się podoba, bo jest przecież kolorowo i tu na pewno uda mu się znaleźć nowy dom. Niestety mieszkańcy miasta nie rozumieją psiego języka, i przeganiają psiaka z miejsca na miejsce. Z biegiem czasu mieszkańcy przestają go nawet zauważać, ale pies to akceptuje. I niestety staje się coraz bardziej samotny.

Pewnego dnia psiak spotyka małą dziewczynkę, która się zgubiła i szuka domu. Pies postanawia jej pomóc, i jednocześnie dodaje odwagi. W końcu dziewczynkę odnajduje mama, i choć pisakowi wydaje się że to koniec wspólnej przygody, to zaczyna się nowa wspólna, bo znalazł dom, w którym każdy akceptuje drugą stronę.

Polecam tę książkę dla dzieci już od 3 roku życia, tekstu na stronach nie ma wiele, dodatkowo piękne ilustracje, i treść która uwrażliwia nie tylko na temat bezdomnych psów, ale także na to, że i ludzie mogą się czuć zagubieni.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *