Książek nigdy za wiele! O snach

Książek nigdy za wiele! O snach

wrzesień 29, 2018 | Opublikowano przez 20 komentarzy

 

Kolejna książkowa odsłona, więc dziś mamy Wam do pokazania książkę „O snach” którą wydało wydawnictwo AMEA. Jest to książka która wpadła w nasze ręce przy okazji jakiejś wyprzedaży. A że dzieci swego czasu bardzo dopytywały o temat snów: po co są? dlaczego? czy treść snu ma znaczenie? Pomyśleliśmy, że skoro jest okazja to warto ją zakupić i przy okazji kolejnych pytań wyciągnąć i czytać razem z dziećmi.

Książka „O snach” napisana przez Sylwie Baussier, korzystając z formy opowieści, przybliża czytelnikowi zjawisko snu. Tłumaczy czym ono jest, z naukowego punktu widzenia i jaką rolę pełni w życiu ludzi i zwierząt. Nie odziera jednak tematu snu z misterium. Autorka mówi w niej również o snach artystów i pisarzy takich jak Pablo Picassa, Lewisa Carrola, czt też Paula MaCartneya – który podobno wyśnił  swój utwór Yesterday.

Ilustracje są moim zdaniem subtelne, jednak też wyraziste z orientalnym klimatem. Co do wieku dzieci, to zdecydowanie uważam, że jest to książka dla dzieci starszych czyli tak minimum 7 lat.

O snach – wydawnictwo Amea <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *