Książek nigdy za wiele! O zwierzętach i ich świecie

Książek nigdy za wiele! O zwierzętach i ich świecie

lipiec 5, 2021 | Opublikowano przez 2 komentarze

 

Gdybym, miała się zastanowić co najbardziej, lubię w dzieciach, to zdecydowanie jest ich ciekawość świata. Dlatego też staram się im podsuwać takie książki, które są w stanie tę ciekawość zaspokoić. Także staram się rozbudzić ją jeszcze bardziej i o takich książkach będzie właśnie dziś.

 

Dzika książka o dzikach i ich kuzynach – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Za pomocą tej książki uzupełnicie swoją wiedzę właśnie o dzikach. Bo choć wydaje się nam, że wiemy dużo o tych zwierzętach, to uwierzcie mi ta książka zaskoczy Was nie raz. Poznacie hierarchię panującą w stadzie, a nawet zajrzymy do wnętrza dzika. Jak sam tytuł zdradza, jest to jednak książka nie tylko o dzikach, ale i o ich kuzynach.

Poruszono w niej również temat świń i wspomniano o kwestii masowych hodowli. Poza tym musicie wiedzieć, że każdą złotówkę ze sprzedaży książki Wydawnictwo Nasza Księgarnia przeznaczy na działalność ,,Chrumkowa”, czyli pierwszego w Polsce schroniska dla świń. A takie akcje warto wspierać. Jest to idealna książka dla dzieci od 5 roku życia.

 

Co budują zwierzęta – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Ta książka pozwala nam odkryć jak pomysłowe są zwierzęta, jakie są ich umiejętności adaptacyjne, co może być świetnym budulcem do budowy gniazda. Dzięki tej książce dzieci mają możliwość zrozumienia, jak pomysłowe są zwierzęta. W pierwszym rozdziale mamy w pewien sposób pokazaną segregację gniazd, norek, jamek na rodzaje. Przy każdym typie zwierzęcych domów autorka umieściła czytelny symbol, który czasami będzie łączył się z innymi, żeby stworzyć pełen obraz danego środowiska. Pozwala to dzieciom lepiej wszystko zrozumieć. Znajdziemy w niej dużo ciekawostek, o zwierzętach z najróżniejszych zakątów naszej planety.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *