Książek nigdy za wiele! Od ewolucji do przyjaźni

Książek nigdy za wiele! Od ewolucji do przyjaźni

grudzień 10, 2019 | Opublikowano przez 6 komentarzy

 

Pokażemy Wam dziś trzy książki, z zupełnie inną tematyką, przejdziemy przez temat ewolucji, pór roku, a także poruszymy temat przyjaźni i tego co daje nam ona w życiu prywatnym.

 

Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina <tu klik>

To książka, która  opowiada o Karolu Darwinie i jego największym dziele „O powstaniu gatunków”, czyli przybliża dzieciom teorię ewolucji. Opowiada jak powstał człowiek, dlaczego obecnie bakterie robią się odporne na leki, ale także tłumaczy różnorodność życia na naszej planecie.

Moją pierwszą myślą było, że jednak jest to dość trudny temat, dla dzieci. Ale tak książką nie jest skomplikowana, tekst jest napisany w przystępny sposób a dodatkowo połączony z pięknymi ilustracjami.

 

 

Poznaj z nami cztery pory roku <tu klik>

To książka, która spodoba się dzieciom w weku przedszkolnym, i jednocześnie przyda się uczniom w klasach I-III. Opowiada ona o czterech porach roku, i zawiera szczegółowe i realistyczne ilustracje, które pokazują, co w danej porze roku jest najciekawsze.

 

 

 

Jest to kontynuacja książki „Szczęście”, o której pisałam Wam <tu klik>, poprzednia tak bardzo nam się podobała, że nie mogłam se odmówić kolejnej. Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, i porusza nie łatwy temat przyjaźni. Bohaterem każdego rozdziału , jest ptaszek, który odkrywa podczas swoich przygód jakąś zaletę np.: trzymają się razem, czyją się bezpiecznie w swoim towarzystwie, dodają sobie odwagi.

Bardzo fajne jest to, że wszystkie gatunki, o których czytamy w danym rozdziale istnieją naprawdę i rzeczywiście posiadają takie cechy jak te opisane w książce. Każda historia oferuje rodzicom i nie tylko możliwość rozmowy z dziećmi o tym, czym jest szczęście i jak ważna w życiu jest przyjaźń.

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *