Książek nigdy za wiele! Od głębin oceanu, po wzruszające historie

Książek nigdy za wiele! Od głębin oceanu, po wzruszające historie

luty 25, 2020 | Opublikowano przez 7 komentarzy

Dziś na blogu zobaczycie cztery książki od Wydawnictwa Papilon, każda inna, każda pięknie wydana, i każda skierowana do dzieci w wieku od 3-6 lat. Choć moim zdaniem, w niektórych przypadkach te książki super sprawdzą się też u starszych dzieci, jak i młodszych niż 3 lata.

Wody świata. Pomóż zwierzakom wrócić do domów <tu klik>

Główną bohaterką tej książki jest Julka, która znajduje na plaży skrzynię ze zwierzętami, które postanawia odprowadzić do domu. Fajne jest to, że na każdej stronie przemycane są ważne wskazówki, które pozwalają nam dopasować zwierzę do jego miejsca zamieszkania. Bo przecież na naszej planecie znajduje się siedem środowisk wodnych.

Znajdziecie w niej ogrom wiedzy na temat podwodnego świata, napisany w bardzo przystępny sposób z myślą o młodszych dzieciach. Dodatkowo książka posiada usztywnione strony i zaokrąglone rogi, co sprawia że śmiało może trafić w ręce maluszków bez obawy o szybkie jej zniszczenie.

 

Cała Polska czyta dzieciom. Najpiękniejsze opowieści <tu klik>

Ta książka to nie wątpliwe jedna z większych perełek jakie mogą trafić w Wasze ręce, w końcu została nagrodzona w konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ambasady Szwecji i patronatem literackim Polskiej Sekcji IBBY.

Znajdziecie w niej takie 4 opowiadania: Biuro Zagubionych Zabawek, Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia, Misiostwo świata, Opowieść o Błękitnym Psie. Każde z nich jest wyjątkowe i pouczające choć, mnie osobiście najbardziej ujęło opowiadanie o Błękitnym Psie. Każdy bohater w tym opowiadaniu zmaga się niestety z jakąś chorobą, a Błękitny Pies ma tu rolę przyjaciela, który pomaga im przerobić trudne emocje.

 

Zjadamy banany <tu klik>

Tej książki z całego zestawienia byłam osobiście najbardziej ciekawa. Znajdziecie w niej bardzo kolorowe ilustracje i ogrom zwierząt, które jedzą. A jedzą przeróżne rzeczy, tak naprawdę ja potraktowała bym tą książkę jako formę wyszukiwany, bo na każdej stronie czeka na nas jakieś zadanie.

Jednocześnie ta książka, uświadomiła nam, że nasz niejadek, takim strasznym niejadkiem nie jest, i lubi naprawdę wiele różnych rzeczy.

 

Elmer najlepsze przygody <tu klik>

Jeśli jeszcze nie wiecie kim jest Elmer, to jest to słoń do którego wszyscy przychodzą po rady, którego życiowe motto to: „sprawdźmy’, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Tu poniżej macie zestawienie 4 opowiadań o Elmerze, generalnie można kupić te opowiadania oddzielnie, ale takie zestawienia wychodzą korzystniej cenowo.

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *