Książek nigdy za wiele! Od strachu po historię kominikacji

Książek nigdy za wiele! Od strachu po historię kominikacji

maj 3, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Dziś mam Wam do pokazania dwie dość grubaśne książki od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, ale nie bójcie się bo poruszają tak fajne tematy, że aż chce się je przeczytać jednego dnia.  Książki, które pozwalają moim dzieciom oswoić się z danym problemem, lub poszerzają ich (i moją), wiedzę cenię najbardziej. I dziś właśnie o takich książkach będzie.

 

Nie bój się! Wielka Księga strachu (nie tylko) dla cykorów <tu klik>

To jedna z tych książek, którą można zacząć czytać z dowolnie wybranej strony, a co najważniejsze pozwala ona nam zrozumieć czym jest strach? Uświadamia dzieciom, że strach jest częścią życia i ma różne oblicza. A co najważniejsze pokazuje, że strach nie jest niczym złym, bo to dzięki niemu nie skoczymy z klifu itp.

Poznajemy dzięki niej oblicza strachu, jakimi są: zmartwienie, zdenerwowanie, lęk, przerażenie, panika, przestrach, fobia, zgroza, trwoga czy trema. I dowiadujemy się, jak z nimi walczyć. Poza tym znajdziemy w niej elementy aktywnościowe a to namaluj własne obawy, rozwiąż krzyżówkę.

Autor także, tłumaczy dzieciom skąd biorą się wszystkie zakazy, które my rodzice stawiamy własnym dzieciom. Bo przecież spowodowane są one właśnie strachem.

 

Halo. Historia komunikowania się <tu klik>

Jakiś czas temu przeszliśmy z naszymi dziećmi etap pytań, Tato/Mamo jak byliście mali to mieliście tablet, komórkę, mp4 itp. Jak się pewnie domyślacie, większość tych gadżetów pojawiło się w naszym życiu dość późno, inne czasy to i inne formy komunikacji. I o tym właśnie jest ta książka, w jaki sposób, w danym okresie ludzkość komunikowała się ze sobą na odległość.

Historia komunikacji jest zabawna, fascynująca i pełna przypadków, podczas których to powstały przełomowe wynalazki. Czyta się ją naprawdę przyjemnie, choć tekstu na stronach jest sporo, dlatego też polecała bym ją dzieciom od 8 roku życia.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *